Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Niemcy, Francja i Włochy prowadzą tajne rozmowy z Moskwą za plecami Ukrainy, USA, Polski, Wielkiej Brytanii, krajów bałtyckich i innych państw Europy Wschodniej na temat oddania szeregu terytoriów znajdujących się obecnie pod rosyjską okupacją

  Magazyn Politico

  https://www.politico.eu/article/europes-leaders-fall-out-of-key-on-ukraine/

  Po tygodniach zastanawiania się nad tym, co się stanie, jeśli Rosja zmiażdży Ukrainę, przywódcy państw Europy Zachodniej martwią się teraz o to, co może się stać, jeśli Ukraina rzeczywiście wygra. Ostatnie sukcesy Ukrainy w wypychaniu wojsk rosyjskich z niektórych okupowanych terytoriów skłoniły przywódców od Francji przez Niemcy po Włochy do stwierdzenia, że niegdyś nie do pomyślenia zwycięstwo Ukrainy jest teraz bardzo prawdopodobne.

  (...)

  Obawiają się również, że to, co prezydent Francji Emmanuel Macron nazwał w zeszłym tygodniu "upokorzeniem" Rosji, może stworzyć zupełnie nowy zestaw problemów - twierdzą przedstawiciele władz zachodnich.

  (...)

  W podobnym tonie wypowiedział się Scholz podczas długiej rozmowy telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w piątek. Po rozmowie Scholz poinformował za pośrednictwem Twittera, że przeforsował w rozmowie z Putinem trzy punkty, z których pierwszy brzmiał: "Należy jak najszybciej doprowadzić do zawieszenia broni na Ukrainie".

  (...)

  Wezwanie europejskich przywódców do rozmów z Rosją stoi w sprzeczności z polityką Stanów Zjednoczonych. Sekretarz obrony Lloyd Austin powiedział po wizycie w Kijowie pod koniec kwietnia, że Waszyngton wierzy, iż Ukraina "może wygrać".

  #europa #rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #donbaswar
  pokaż całość

  odpowiedzi (53)

 • odpowiedzi (10)

 • avatar

  Debile w Hiszpanii doprowadzili do tego, żeby byk połamał sobie nogi w imię głupiego festiwalu.
  Biedota umysłowa czuje się wybitna, gdy zwierzęta niepotrzebnie cierpią dla jej rozrywek.
  #weganizm #zwierzaczki

  odpowiedzi (74)