Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 308
@worth: gdyby organizacja, którą ja uważam za autorytet moralny i wysłanników boga na ziemi okazała się mieć ogromny problem z pedofilą, a co ważniejsze z ukrywaniem pedofilii to albo bym z niej wystąpiła, albo urządzała protesty dopóki problem nie zostałby rozwiązany. Katolicy nie robią nic. Więc jak rozumiem, nie jest to dla nich problem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@worth:

nie jestem krzykaczem, nie wiem jak się wywiera presje w inny sposób.


Opustoszałe kościoły przez miesiąc mogą pomóc. Wywieszanie bucików na płotach kościołów. Wywieranie presji na państwo, by dobrało się wreszcie kościołowi do dupy. Zamawianie intencji mszy za ofiary pedofilów. Pierwsze rzeczy jakie przyszły mi do głowy w 2 minuty.
Zainteresuj sie tym, jak to wyglądały w Irlandii czy USA.
Tobie sie wydaje że skoro są źli biskupi i księża to powinniśmy zmienić wyznanie, ale to nie tak. Nie mamy takiego powodu bo wierzymy w Boga a nie w ludzi.


@worth: Ludzie inteligentni podjęliby działania w celu zmiany spaczonej instytucji, a nie tłumaczyli swoje zaniechanie rzekomym brakiem takiej potrzeby. Nie robiąc nic dajesz przyzwolenie na całe zło które się tam dzieje. Ktoś taką instytucje utrzymuje w takim stanie i jest to
@worth: Nie chodzi mi o celibat i w ogóle nie rozumiem tego wtrętu o celibacie w tym wątku.

jest jedną wspólnotą, ale nie jedną jaźnią, jedną osobą i jedną duszą.


Nie jest jedną osobą i temu nie pojdziesz siedzieć za jakiegoś księdza. Ale jest wspólnotą, a to znaczy, że każdy powinien troszczyć się o tą wspólnotę, a nie umywać ręce mówiąc "ja nie jestem na siłach". Poświęć czas marnowany na wykopie
@Soojin21 To nie jest byle jaki pomnik, tylko Jezusa. Możesz uderzać w Kościół jako instytucje, w kler - nie ma problemu. Ale On czym zawinił? Jak masz jakąś sprawę do kogoś, to uderzasz do tej konkretnej osoby, nie do jej rodziny czy znajomych.
@Soojin21 I takie protesty lub inne akcje się dzieją. W Gdańsku przeciwko abp Glodziowi, pisanie do Watykanu, czy choćby akcja księdza rektora seminarium w Kaliszu, który wystąpił przeciwko własnemu biskupowi oskarżając go o pewne rażące zaniechania.
@worth:

mały człowiek, mogę się najwyżej o swoją parafie


Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? Z 2 listu do Koryntian o potrzebie reagowania na niesprawiedliwość:

„Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością?

Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem [tzn. szatanem] lub wierzącego z niewiernym? Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? (...)
@Ordo_Publius Mam porzucić wiarę i Jezusa bo kilkadziesiąt lat temu, w totalnie obcym mi państwie, obcy ludzie dokonali czynów haniebnych? To straszne co się tam wydarzyło, ale z jakiej racji ja dziś mam za to przepraszać, albo wyrzekać się swoich przekonań? Równie dobrze Niemcy do dziś powinni Polakom oddawać pokłony i nieustannie się kajać, bo kilkadziesiąt lat temu ich dziadkowie niemal zrównali nasz kraj z ziemią wybijając miliony jego mieszkańców.
@worth:

Raport Ryana 800 pedofili-księży, zakonników gwałciło kilka tysięcy irandzkich dzieci, stsowało również wymyślne tortury. Tak się działo przez cały XX wiek w szkołach i zakładach opiekuńczych prowadzonych w imieniu państwa przez Kościół. Przy zeznaniach tych dzieci obecnie dorosłych ludzi bledną dokonania inkwizycji w Hiszpani. Polecam lekturę - nie naśadować. Niewątpliwe było to tuszowane.
@Kosmiczny_pies_Kazak: no nie napisałeś, ale piszesz jakby tak było. Bo skoro mam temu przeciwdziałać i leczyć z tego moją wspólnote to chyba gdzieś niedaleko, bo chyba nie myślisz że pojade do warszawy manifestować głodówką swój sprzeciw, nie stać mnie na to.
@Ordo_Publius
To był ten sam kościół, który masz w Polsce, tylko mówili po Irlandzku. Te same dogmaty, ta sama wiara, ten sam ryt mszy, te same święta. Jedyne czym to się różni, to językiem.

To był (jest) ten sam naród. Ten sam język, Ci sami przodkowie, te same przyzwyczajenia, ta sama historia. Nawet firmy, które się dorobiły olbrzymich majątkowi we współpracy z nazistami działają do dziś (Volkswagen, Hugo Boss). Też powiesz, że
@Ordo_Publius Święty Kościół grzesznych ludzi. To w kościele jest właśnie piękne. Każdy człowiek (nawet największy i podły), ma szansę na przebaczenie i odkupienie swoich win. Upadam, przepraszam, odpokutowuje, dokonuje zadośćuczynienia i idę dalej. Pierwsi chrześcijanie, a więc apostołowie byli tchórzami, zdrajcą (Piotr), a nawet mordercą (Paweł).
@meres: @worth:

Nie czytaliście raportu. Raport odnosił się też do spraw w XXw.

Jak wgl można należeć do organizacji, której patologia jest omawiana w seksuologii. To nie ludzie są odpowiedzialni za te krzywdy. Wiele dzieci mogło nigdy nie ucierpieć, gdyby Ci księża mieli normalne żony.

Czy jak chodzę na kółko z Pilatesu i wiem, że gdzieś jakiś szef oddziału kółka pilatesu molestuje dziecko, to coś musi być ze mną chyba
@Ordo_Publius tak, wtedy zmienia się rządzących. Z resztą, jeśli chcesz protestów to chętnie się dołączę, nie musisz być katolikiem aby takowe zorganizować, nie musisz nawet sprzeciwiać się temu co robi kościół, możesz protestować przeciwko bierności prokuratury. Proste :)
@Soojin21: ustalmy jedno - po prostu niezgadzanie sie z katolikami obraża katolików.
Ta religia w samej swojej doktrynie - jest jeden bog i moj jest prawdziwy. Wszystkie inne sa fałszywe a to akurat wyznawcy tego I TYLKO TEGO boga maja racje. Tylko moralnosc katolicka jest JEDYNA UNIWERSALNA MORALNOSCIA. Gdyby nie katolicyzm to ludzie by na ulicach sie zabijali (serio slyszalem to z ich ust wielokrotnie).
Przez to sa przekonani ze maja