Wpis z mikrobloga

Ej liberałowie z #neuropa , bo ja mam takie pytanie. Dlaczego wolicie Lewicę od Konfederacji? Bo rozumiem, że w kwestiach światopoglądowych jesteście w skrajnej opozycji w stosunku do konserwatystów, ale spójrzcie na to z innej strony. Konfederacja jest ugrupowaniem zbliżonym w kwestiach ekonomicznych do wielu z was. Nawet jeśli część z ich postulatów jest faktycznie w obecnej sytuacji w tym kraju mało możliwa do spełnienia i Korwin faktycznie gada bzdury, tak na pewno dużo propozycji i projektów ustaw mają ciekawych, jest kilka postaci, które są merytoryczne i wychodzą z dobrymi projektami i zdecydowanie są bardziej prorynkowi niż PiS,Lewica,SLD i także większość PO.

Dlaczego zatem jesteście przychylniej nastawieni do Lewicy, gdzie większość osób tam to ludzie "przedsiębiorcosceptyczni", którzy #!$%@? wam dochody na grubo i gnoiliby ambitnych do granic możliwości, by wyrównać "nierówności społeczne". Ja myślę, że przy rządach Konfederacji wcale nie byłoby "gorzej" (dla was) niż dziś i żylibyście sobie tak jak żyjecie dziś na co dzień, natomiast za rządów Lewicy bylibyście uważani za złodziei,prywaciarzy,wykształciuchów i burżujów.

I nie piszcie mi o "starym SLD" i tym podobnym, bo jednak większość Lewicowej młodzieży skłania się w kierunku Wiosny/Razem niż SLD, a wobec skrajnego konserwatyzmu światopoglądowego PiSu i wolnorynkowych poglądów Konfederacji, co raz bardziej się radykalizują na tej lewicy.

Proszę bez napinki, debilnego trollowania. Zapraszam do dyskusji bez ubliżania komukolwiek

#4konserwy #polityka #bekazlewactwa #bekazprawakow
  • 22
@Haqim: To przytocz mi składane projekty ustaw, które są socjalistyczne.I kto z Konfederacji to socjalista? Polecam zapoznać się z pojęciem SOCJALIZM. Narodowcy z RN to raczej Centryści/Protekcjoniści, choć parę lat temu był u nich popularny Ordoliberalizm(wielbią do dziś Pinocheta).

Bosak,Winnicki,Urbaniak - Bardziej prorynkowi
Wawer,Kamiński - Bardziej państwowi

Braun+Korwiny = Prorynkowi
Dlaczego zatem jesteście przychylniej nastawieni do Lewicy, gdzie większość osób tam to ludzie "przedsiębiorcosceptyczni", którzy #!$%@? wam dochody na grubo i gnoiliby ambitnych do granic możliwości, by wyrównać "nierówności społeczne".


@Wilczek03: oho, nie wiedziałem, że na tagu neuropa siedzi Bezos, Zuckerberg albo przynajmniej Hajdarowicz
@Wilczek03: bo Konfederacja to ekonomiczni dyletanci. Każdy kto poważnie uważa że pozbycie się podatku dochodowego jest dobrym pomysłem jest dla mnie kompletnie skreślony i ma łatkę kompletnego idioty.

Jeśli to jednak jest poważna partia (a nie jest) to nie szłaby w tak drastyczne i radykalne zmiany w systemie podatkowym przy okazji pozostając bandą homofobów, nacjonalistów, eurosceptyków i polityczną reprezentacją kato-zamordystów z Ordo Iuris.

Btw, większość ludzi spod tagu #neuropa to wyborcy
@Majk_: Czyli proobywatelska postawa jest dla ciebie debilna? Napisałem, że niektóre pomysły są mało realne do wykonania, ale mamy takie czasy, że wyborców kuszą radykalne postawy.

Podniesienie kwoty wolnej od podatku, dobrowolny zus dla przedsiębiorców, likwidacja niepotrzebnych urzędów i stanowisk, ograniczenie liczby posłów, ograniczenia w wypłacie socjali (nie ich likwidacja), walka z biurokracją

Co jest w tym złego?
@Wilczek03: proobywatelską postawą jest budowanie dobrej jakości usług publicznych i efektywny utylitaryzm polegający na fundowaniu takich usług pomimo, że się z nich nie korzystasz. Podejście szurów z Konfederacji jest właśnie antyobywatelskie i oparte o krótkowzroczny egoizm.

Poza tym, to się nijak finansowo nie spina, co wykazywał FOR w swoich analizach. Jak będę chciał poczytać bajki to otworzę Biblię.
@Majk_: Spoko, bo jak FOR dokonuje analizy to trzeba się jej trzymać, ale jak ekonomiści z ING banku propsowali Bosaka, to była wielka awantura i ataki na ING i wszystkie konserwy, że #!$%@? warte, że nieprawda i w ogóle likwiduję u was konto XD

Zresztą, otwieram tę rzekomą ekonomiczną analizę i widzę już tekst z kategorii "zawłaszczanie trybunału konstytucyjnego" i wiem, że to stronnicze, pro Peowskie #!$%@? i nie chce mi
@Wilczek03:

Konfederacja jest ugrupowaniem zbliżonym w kwestiach ekonomicznych do wielu z was


W kwestiach ekonomicznych, program Konfederacji ogranicza się do "zlikwidujemy wszystkie podatki" i jakoś to będzie. Zwykła utopia dla mniej rozumnych istot.

Konfederacja to zbiór dziwaków, homofobów, antysemitów i świrów. Do tego dochodzą jeszcze o wiele bardziej ważniejsze kwestie niż gospodarka, czyli praworządność, czy stosunek do UE. Konfederaci chcą wyjścia z Unii (co dla mnie jest niedopuszczalne), a także negatywnie
pomimo, że się z nich nie korzystasz


@Majk_: ¯\_(ツ)_/¯
straty, straty, straty
ludzie tworząc coś nie dla siebie zrobią to mniej efektywnie

pozbycie się podatku dochodowego jest dobrym pomysłem jest dla mnie kompletnie skreślony


@Majk_: Twoim zdaniem czemu?
@Wilczek03: problem jest taki ze konfa to jest partia wydmuszka, wyobrazmy sobie, ze oni dochodza do wladzy, pierwsze co by probowali wprowadzac to ustawy dotyczace szerokopojetej obyczajowosci, bo na gospodarce to oni sie w sumie nie znaja, tylko #!$%@? jakies kocopoly o zniesieniu podatkow a mimo to takiemu krzysiowi nie przeszkadzalo to glosowac za 500+ dla kazdego dziecka i 13 emerytura