Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, czy jest tu jakiś spec od ekspresów do kawy? Od dwóch miesięcy mam Melitta Barista TSmart, urządzenie sprawuje się o.k niemniej od kilku dni pobiera mniej mleka niż powinien. Gdy ustawię Late 140 ml mleka i 100 ml kawy to pobiera ok. 100 ml mleka, jak ustawie na pobór 100 ml mleka to pobiera ok. 80 ml. Urządzenie regularnie czyszczone, chuchane i dmuchane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kawa #ekspresdokawy #melitta
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tomahs: @darek-jg: Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tego co słyszę, ekspres nie ma jakiejś specjalnej pompki do mleka, tylko steruje wodą przy pomocy elektrycznego multizaworu i brzmi jak serwo (chętnie bym go dostał w swoje łapki ())
Niemniej, mleko jest zasysane do spieniacza przez parę więc musisz sprawdzić czy układ nie jest zakamieniony, przez co do dyszy trafia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: @po1980 Panowie, dzięki serdeczne za zainteresowanie. Do tej pory oczywiście wszystko czyściłem zgodnie z instrukcją. Również brałem pod uwagę, że problem może tkwić w tej przeklętej rurce, ale nie zalewałem jej wrzątkiem z płynem, niemniej zaraz to uczynię. Dzięki za trop i miłego!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sskowron: można powiedzieć, że działa lepiej, ale wciąż zdarzają się sytuacje, że wlewa za mało mleka. Poczekam jeszcze i zobaczę co się będzie działo zgodnie z zasadą "parzyć, obserwować" ( ͡° ͜ʖ ͡°) A pytasz, bo też masz podobny problem?
@tomahs: ja mam model f53 i nagle przestał spieniać mleko, po 5 dniach i już po zgłoszonej reklamacji ale nie wysłanym ekspresie do serwisu, się naprawił, no cuda :D u mnie działa :D