Wpis z mikrobloga

Mirki jechałem dzisiaj z Wujasem i taka oto akcja miała miejsce : zjeżdżam na drogę szybkiego ruchu, jestem na pasie ze strzałka, daje migacz, przyspieszam trochę i mam 100km na 4 biegu. Po kilkudziesięciu metrach zmieniłem na 5 bieg a wujaszek do mnie ze tak się nie robi i nie można jeździć na 4 100km/h bo rozwale auto. Ma racje? Moim zdaniem oczywiście ze nie ale wole zapytać tutaj bo może już zgłupiałem kurde...

Auto mini cooper 1.4 około 140km 2005r (nie mój)

Co sądzicie?
#pytanie #motoryzacja #samochody #auto
Pobierz kwiato - Mirki jechałem dzisiaj z Wujasem i taka oto akcja miała miejsce : zjeżdżam n...
źródło: comment_1596381907M964DNrrbrsp0ff842jokG.jpg
  • 16
@kwiato: tylko do 100km/h go dokręciłeś na 4.? Jak jest potrzeba dynamicznego przyspieszenia np. podczas włączania się do ruchu możesz śmiało kręcić do 5500-6000 a przynajmniej 5000 rpm. Nic mu nie będzie.
A wujek przewrażliwiony i się nie zna.
@kwiato: Możesz jechać na dowolnym biegu z dowolną prędkością pod warunkiem, że nie przekraczasz znacznie lub długotrwale czerwonego pola na obrotomierzu. Powiem Ci więcej - to zdrowe dla silnika (po rozgrzaniu go), żeby przeciągnąć go na wysokie obroty. Wujek #!$%@? głupoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)