Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje grafiki na teraz. Nie mogę czekać do premiery nowych kart. Co wybralibyście w budżecie do 1800 zł?
#pcmasterrace #radeon #nvidia

co lepsze do 1800 zł?

  • GigaByte GeForce RTX 2070 Windforce 2X 8GB GDDR6 61.7% (37)
  • Gigabyte Radeon RX 5700XT 8GB AORUS-8GD 31.7% (19)
  • coś innego? (napisz propozycję w komentarzu) 6.7% (4)

Oddanych głosów: 60

  • 23
@danielinho: nivida po premierze serii 3000 wykastruje 2000 sterownikami tak bardzo, że za rok czasu to 2070 będzie miała wydajność 3050 w nowych grach xD Radeony przynajmniej dostają zoptymalizowane sterowniki i z czasem w nowych grach zyskują względem tak samo starych nvidii
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Unbeliev: ciężko jednoznacznie określić. Przede wszystkim chciałbym chyba spokoju na kilka następnych lat, żeby objechać nowości w chociażby średnich detalach na full hd. Z gier to na pewno CoD:MW, Metro, w przyszłości Cyberpunk. Stara karta wyzionęła ducha, a budżet nie pozwala poszaleć.
@danielinho: moja opinia jest taka: jak masz kasy jak siana i wydanie 8 koła na samo GPU cię nie boli to brać 2080 Ti albo Tytan RTX bo po prostu nic szybszego nie ma. Ale jak nie masz nieskończonej ilości kasy to bierz to co jest lepsze w tej samej cenie, czyli RX.
@danielinho: ja bym wolał rtx dla dlss. amd nie ma działającego normalnie odpowiednika tego a w grach które to obsługują (cyberpunk będize, pewnie jak większość topowych które wyjdą zresztą) rtx 2070 jest sporo wydajniejszy od 5700xt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FLAC: teoretycznie wychodzę z takiego samego założenia, ale nie chciałbym kopać się z koniem czyli sterownikami do RX. W necie jest wiele sprzecznych informacji odnośnie poprawności w funkcjonowaniu sterowników od AMD. Nie wiem tylko czy ryzyko jest warte tych kilku FPS więcej. Stąd moje pytanie.
@10129: jak nazywasz przeostrzony obraz wyglądającym lepiej to faktycznie, można kupić RTX 2060 i oszukiwać siebie że jest tak samo dobry jak wydajniejsza karta bo grając w 1080p masz tyle samo FPS co karta 2x wydajniejsza w 1440p.

Nie jest, i nie będzie.
Z tych dwóch to zdecydowanie bralbym RX. Ta wersja Aorus wg mnie jest jedną z lepszych. Co do sterowników to największe problemy były z układami RX 5600xt (i są chyba nadal) i trochę mniejsze z 5500xt. Jeśli chodzi o 5700 i 5700xt to tutaj już nie było takiej jazdy a te układy są bardzo udane. Nawet jeśli coś by "nie grało" to te sterowniki najnowsze na bank już są i wystarczy ich
@FLAC: po co miałbym się oszukiwać? ludzie mają różne gusty/percepcje. mi się bardziej w death stranding dlss podoba niż jego brak, w innych grach z dlss 2.0 nie widzę negatywnej różnicy.

i nie jestem w tym odosobniony, raczej Ty jesteś w tej opinii.

Zależnie od testowanego tytułu, nawet w trybie Performance albo Balance grafika jest porównywalnej jakości co rozdzielczość natywna, natomiast profil Quality praktycznie zawsze ją przewyższa.


https://www.purepc.pl/nvidia-dlss-20-test-wydajnosci-i-porownanie-jakosci-obrazu?page=0,30
https://pclab.pl/art83313-4.html
https://youtu.be/ScAQ5Of1LfE?t=562
@danielinho: Starowniki amd to jakaś kpina, w życiu nie kupie już i nie polecę nikomu ich kart, nie warto dla tych kilku fpsów ryzykować i psuć sobie nerwów. U jednych wszystko jest ok a innym potrafi crashować gry w kompletnie losowych momentach, te problemy ciągną się od lat i występują na wszystkich modelach a rozwiązania problemu brak. Kupujesz amd = liczysz się z możliwymi crashami, green screenami i restartowaniem PC (
żeby objechać nowości w chociażby średnich detalach na full hd. Z gier to na pewno CoD:MW, Metro


@danielinho: w to grałem na staruszku 980Ti i to w 1440p. Metro ma na wysokich 60 klatek, dopiero ma ultra spada w okolice 30. Na fullHD lepiej

Nie trzeba 2080 żeby grać na średnich w nowe tytuły przez najbliższe dwa lata w najniższej popularnej rozdzielczości. 2070/80/Ti to zmartwienie jak ktoś ma parcie na ultra,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ufieoy: właśnie tego się obawiam. Przed 3-4 latami miałem RX470 4GB Gaming X od MSI. Na całe szczęście kupiłem ją na dosłownie chwilkę przed boomem kryptowalut. Po kilku miesiącach nieustannej walki ze sterownikami sprzedałem ją bez straty i kupiłem za te pieniądze GTX 1060 6 GB. Żadnego crasha przez ten okres.
@Atreyu: zakładam, że gry będą coraz bardziej wymagające. Mam nadzieję, że karta przeżyje okres kilku lat (będzie sprawna) i
@danielinho: Jak dla mnie to Radeon=Sapphire i eventualnie power color red devil.Od sapphire miałem rx 590 nitro+ SE i jedyny problem jaki miałem to zielony ekran w chrome ale po aktualizacji sterowników wszystko było spoko.Teraz mam RX 5700 pulse i jeżeli chodzi o chałas i temperatury to jestem mega zadowolony nawet bardziej niż w rx 590 ale zdarzy sie że podczas przeglądania stron lub grania pojawi się czarny ekran i muszę
@Raffael: "Rzeń był przesmarowany ciekłym metalem" jak ktoś w karcie grzebał to już bym takiej karty nie kupił,nie wiem czy zotac ma plomby gwarancyjne ale z uwagi na ciekły metal gwarancja jest już pewnie nieważna.