Wpis z mikrobloga

@ondrasek: Co z tego, że na samych weselach tych przypadków nie było wiele, skoro zarazki zostały rozniesione skutecznie dalej? Dobry przykład, Małopolska. Koło Ostrzeszowa ostatnio też było jakieś koronawesele, a teraz czytam, że już 160 osób z fabryki drobiu w Ostrzeszowie zakażona xD Co mogło pójść nie tak?
@Siemomyslaw: aha i tylko wesela to roznosza? ja mieszkam w Krakowie, bylem na Kazimierzu w weekend i praktycznie kazda knajpa to bylo jak male wesele. Ludzie juz bez zadnego dystansu, masek, kluby nocne normalnie otwarte (jako instytucje kultury xD) z pijanymi ludzmi w scisku.

Efekt tej nagonki na wesela tez jest w tej chiwli taki, ze wielu starszych odmawia udzialu, ludzie sie bardziej pilnuja i trzymaja dystans. Paradoks moze byc taki,
@ondrasek: Nie tylko wesela, ale to wesela (i inne tego typu masowe, zakrapiane imprezy w zamkniętych pomieszczeniach) z tego wszystkiego są najbardziej ryzykowne. Spełniają wszelkie warunki konieczne wirusowi do masowego rozprzestrzeniania się. W knajpach mijają się randomowi ludzi, i to przez dużo krótszy czas. Stoliki są jednak w jakiejś odległości obok siebie, a nie wspólne stoły, przy których każdy wspólnie je. Już nie mówię o imprezach czy spotkaniach plenerowych, na dworze
@Conor_McGregor: rocznie jest 180-200 tys. ślubów, większość ma przyjęcia weselne. Od początku czerwca do końca lipca zrobiono większość planowanych z okresu kwiecień-lipiec. Restauracje/sale weselne robią 3-4 przyjęcia weselne w tygodniu. Kilkadziesiąt tysięcy wesel na pewno było. Nie wiem czy 30 czy 50 tys., ale o takiego rodzaju liczbach mówimy.
@Conor_McGregor: ale dzięki weselom łatwiej się rozpraestrzenia, kilkanaście przypadków medialnych, kolejnych tyle bez nagłośnienia w mediach, a pewnie duużo więcej bezobjawowych którzy przekazuja dalej
@Conor_McGregor: Mialam kilka tygodni temu swoje. Kilkanascie osob odmowilo z powodu wirusa. Tydzien temu bylam na weselu przyjaciol ktorzy tez byli na naszym. Po tycch dwoch weselach przyjaciolka zrobila test na covid. Wynik: negatywny ¯_(ツ)_/¯ mam jeszcze 3 wesela w najblizszym czasie i na wszystkie sie wybieram.
@Siemomyslaw: a no wlasnie, w knajpach mijaja sie randomowi ludzie. Myslisz ze jesli ktos ma wirusa w zatloczonym pubie to dezynfekcja stolikow cos