Wpis z mikrobloga

Witajcie Legowe Świry!
Obserwatorzy klocków zapewne zauważa że to moje 3cie podejście. Finalne.
Szukam jakiegoś turbo fajnego zestawu. Będzie to moje największe rzucenie się na Klocki. Chcę kupić coś, co będzie pasowało do zdjęcia, czyli ładnie wyglądało, ale da także fun w składaniu, MOCach czyli będzie więcej niż 1 model do złożenia.
Waham się między technic a czymś creator lub creator expert.
Zaglądałem na mustanga który mi się podoba ale też na żółty dźwig.
Sprawdziłem rano promoklocki, wiem że czerwony staniał do 700z groszem.
Pytanie:
Jaki zestaw do tych powiedzmy 550, nie obrażę się jeśli będzie tańszy ale z fajna ilością elementów >900.
Zastanawiam się nad c+ lub PF ale nie wiem czy w tym budżecie to nie będzie motor i parę klocków...
Czy jest coś sensownego oprócz modeli wyżej?
Charger Doma mnie nie jara :c
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, zakup chciałbym zrealizować dziś przed północą.

Drugie pytanie: czy gdzieś są jakieś promki? Gdzie najlepiej kupować?
Wiem jedynie o tych, które w ofertach mają promoklocki.

#lego#lego #klocki #legotechnic
  • 24
@pamietamfanzonuna: 550 zł za zestaw z C+ to chyba mało trochę kasy. Były promki na 42099 za około 500, ale pewnie prędko nie wrócą :/

https://promoklocki.pl/lego-technic-42053-volvo-ew-160e-p6301
https://promoklocki.pl/lego-technic-42098-laweta-p18299 - ten zestaw możesz spróbować na al.to kupić z kodem BRODATY-10 lub MACIEK-10 (kody od youtuberów - Brodaty Geek oraz Maciek i klocki) - 468 będzie wtedy chyba kosztował. Kody wchodzą na wszystkie zestawy z Technic i ważne są do jutra (9.08.2020 23:59)
https://promoklocki.pl/lego-technic-42096-porsche-911-rsr-p18107
@damw już siadam i patrzę.

Moje pytanie, czy 42080 jest godnym rywalem? Widzę że ma mniej elementów, ale za to jakaś pneumatykę?
42053 mnie nie porywa, ale zerknę zaraz na recenzje.

O lawecie sam myślałem, 2 auta, modele które już posiadam idealnie siądą tematycznie... Ale z tego co oglądałem jest to model dość mało sztywny bocznie.
Potwierdzasz @damw?

Pytanie do porsche zanim się nahypuje jak dziecko - widzę dużo elementów, czy
Moje pytanie, czy 42080 jest godnym rywalem? Widzę że ma mniej elementów, ale za to jakaś pneumatykę?

42053 mnie nie porywa, ale zerknę zaraz na recenzje.


@pamietamfanzonuna: 42053 też ma pneumatykę i moim zdaniem większy potencjał :)

O lawecie sam myślałem, 2 auta, modele które już posiadam idealnie siądą tematycznie... Ale z tego co oglądałem jest to model dość mało sztywny bocznie.


nie jestem pewny w 100%, co rozumiesz jako sztywność
@janusz_mustermann creator coś prócz powyższych?
Okazało się że skoro Mustang to trochę odczucie po kieszeni bo jednak 550, rozważam beetla, możesz coś doradzić?

Oglądałem porsche, wszystko pięknie, branding, opakowanie, model kolekcjonerski i można podłączyć sterowanie ale... Wygląda dobrze póki się nie zacznie otwierać. Stawiam na lawetę.

Co do 42053 to odrzuciłem go. Nie podoba mi się pompowanie jako sterowanie, szczególnie że to z 2016 w stosunku do zielonej maszyny rolniczej jest bardziej
@pamietamfanzonuna: 42053 jest po prostu fajniejszy, ale pewnie swoje kosztuje, a 42080 możesz kupić jeżeli nic innego z pneumatyką nie znajdziesz. Nie wiadomo jaka będzie przyszłość pneumatyki.
42053 wymaga pompowania ręcznego, ale można zamontować tam silnik i problem się rozwiązuje. Sam silnik i pompka do silniczka to nie za dobre rozwiązanie, mam problem w 42043, będę musiał naprawić. Znowu 42080 ma inaczej rozwiązane przełączniki co też może się przydać.
@pamietamfanzonuna: Zamawiałem od nich i było git, co prawda małe sety ale wszystko ideolo. Duże zestawy mają tendencję do gniecenia się już w transporcie do sklepów więc uszkodzenia wcale nie muszą wynikać z wysyłki do ciebie. Jeśli nie otwierasz muzeum pudełek po Lego to nie powinieneś się przejmować.