Wpis z mikrobloga

@idzpanstont: Naród pwoli zasługuje by ten zwrot był oficjalnym w słowniku.

@pafeo: Nie wiem co się wydarzy za xx lat, ale póki co jesteśmy kołtuńskim narodem idiotów.

@BlackHawk144: Myślę, że czynników jest mnogość. Patrz, połowa Polaków jest szczęśliwa z tej iluzji silnego państwa, nawet wroga nie trzeba już szukać poza granicami kraju.

@smialson: Pewnie tak, ale hiperinflacja już nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PiccoloColo: u nas nie będzie konkretnego protestu póki pis włazi w dupe Amerykanom. Nie umniejszając słuszności protestu na Białorusi - istnieje on raczej tylko dzieki inspiracji i pieniędzy z USA. Ludziom zależy na upadku reżimu, stanom na włączeniu Białorusi do swojej strefy wpływu by pewnie postawić tam kolejną bazę otaczającą Rosję.
@YodaMonster: Białorusini mają dostęp do internetu i są pozytywniej nastawieni do zachodu niż Rosjanie, więc ich bunt zebrał się właśnie z chęci zmiany ustroju. Nie wiem natomiast skąd opozycja ma pieniądze na kampanie, ale te na pewno nie były zbyt kosztowne ze względu na monopol TV.
@PiccoloColo: nikt się spontanicznie w internecie na takich rozmiarów ruch nie zbiera, nie ma w historii rewolucji która nie byłaby inspirowana z zewnątrz. Filarami są wyszkoleni, zawodowi podżegacze którzy wiedzą jak szybko zmobilizować dużo ludzi. To że Białorusini mają chęć buntu ulatwia sprawę ale to za mało.