Wpis z mikrobloga

No trochę tego jest. Format płyty, Ilość slotów na ram, sekcja zasilania i jej chłodzenie, sloty na dyski m.2, jaki ma układ audio, czy ma wi fi no i wyjścia-wejscia.
Zawsze warto dopłacić ale nie do droższego komponentu a do tego który jest bardziej polecany, bo nie zawsze cena idzie z jakością. Wszystko zależy od Twojego budżetu.
@Szopin: Płyta główna to jest baza komputera, i to do niej montujesz pozostałe podzespoły.
Przed jej wyborem musisz koniecznie wiedzieć z jakich podzespołów będziesz składał komputer, bo musisz sprawdzić czy będą one do tej płyty głównej pasować.

Nie każdy procesor zamontujesz do pierwszej z brzegu płyty głównej.
Jakie podzespoły wybrać, to kolega @leobonheart: ma rację, najpierw musisz wiedzieć do czego komputer będziesz chciał przeznaczyć.
Takie podstawowe zadanie jak przeglądanie stron
@Szopin: 2600 czy 3600? Warto brać płytę z dobrą sekcją zasilania żeby nie było problemu z prądem dla procka, również można sprawdzić wcześniej temperatury chipsetu / vrm czy dany model płyty się nie przegrzewa. Ilość gniazd M2, wyjść w tylnym panelu, czy taki panel z backplate czy bez. No i ogólna jakość wykonania. Płyta główna obok zasilacza to jeden z najważniejszych komponentów i sam osobiście nie brałbym budżetowych konstrukcji tylko dopłacił
@Szopin myślę że 300-500 z hakiem będzie przy tym budżecie i buildzie optimum, dowaliłbym 3600/2700x w zależności od przeznaczenia i tego RTX (może w wersji super jeśli by trafiła się promka)
@Szopin:

Myślałem nad rtx2060 i ryzenie 5 2600


Masz określony budżet na komputer i zastanawiasz się nad wyborem płyty głównej, pamiętając że jeszcze są pozostałe podzespoły.

Wybrałeś już sobie procesor i kartę graficzną i zastanawiasz się nad pozostałymi elementami komputera.

Czy widziałeś może taką stronę z polecanymi zestawami komputerowymi TechLiptona?

Zestawy komputerowe TechLipton

Są tam zestawy komputerowe poukładane wg ceny - w tym zaproponowanym budżecie przez ciebie zawarta jest karta graficzna
źródło: comment_1597235755m2mbaA3587boUuo0beVXrj.jpg
@Szopin: B450M DS3H taka droga? :O to jest dobra płyta do bardzo budżetowych konfiguracji gdzie każda złotówka się liczy, ale totalnie traci sens jak MSI B450-A PRO jest 20zł droższa. Normalnie kosztowała ~350zł.
Jak chcesz fajną płytę na AM4 to bierz którąś z pełnowymiarowych płyt MSI - tą A PRO, Gaming Plus bądź Tomahawka, różnią się dodatkami. Dobre sekcje zasilania a zatem fajne temperatury, spokojnie radzą sobie z 8 a nawet
@Szopin: Jeżeli decydujesz się na ryzena 3600 to uważaj na biosy. niektóre biosy nie mogły obsłużyć 3600 bez nowszej wersji - na płytach są naklejki 'ryzen 3600 ready'.
Warto zaiwestować w moduł BT i WiFI w kompie (różnica zazwyczaj to około 150 zł, tyle co za rozsądny moduł WiFi na USB). Warto zwrócić uwagę na wielkość, format płyty (ATX/miniATX itp). Ja mam msi carbon x570 i bardzo sobie chwale.