Wpis z mikrobloga

Cannabis indica jest bogatsza w kanabinoidy, a cannabis sativa, czyli konopia siewna zawiera większą ilość thc. Ja zawsze byłem fanem sativy ze względu na działanie pobudzające. Po cbd i innych kanabinoidach człowiek jest zamulony i zazwyczaj idzie spać od razu.
Taką mam dziś rozkminę, że w Potopie pan Zagłoba wypowiada się o oleum konopnym i jego połączeniu z alkoholem i wpływie na samopoczucie. Wytłumaczeniem było to, że olej jest lżejszy i zawsze wypływa na powierzchnię, po czym uderza do głowy, daje odjazd i lepsze samopoczucie.
Oczywiście wiadomo, że w jego rozważaniach chodzi o gęstość cieczy (Oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa), a prawdą jeśli chodzi o połączenie tych dwóch substancji jest zupelnie jest inne wytlumaczenie. Chodzi o to, że THC rozpuszcza się w tłuszczach i alkoholach.
Parę lat temu czytałem o pewnych badaniach, w których udowodniono, że wypity człowiek po zapaleniu paru buchòw ganji potrafi mieć nawet 10 krotnie większe stężenie THC we krwi niż osoba po samym paleniu blantów. Miejskie porzekadło mówi, żeby najpierw palić, a później pić. Dlaczego? THC pokonuje barierę krew - mózg znaczniej szybciej niż alkohol i to prawdopodobnie był powód dlaczego zdarzyło ci się zezgonować po spaleniu blanta na #!$%@?. THC łączy się z alko już we krwi, dlatego możesz oszczędzić czas na robieniu nalewek z konopi i zmieszać drinka z tych dwóch środków już w swoim organizmie.
Do czego prowadzi ta rozkmina? Zastanawiam się czy pan Zagłoba mógłby być pod wpływem THC? Czy konopie siewne, które były popularnym w ówczesnych czasach w uprawie, zawierały tę substancję?
#narkotykizawszespoko #wykopjointclub
lord_mln - Cannabis indica jest bogatsza w kanabinoidy, a cannabis sativa, czyli kono...
  • 13
@lord_mln: no tu naprawde nie ma co tlumaczyc, rzeczy dzialajace na GABA - alko, benzo etc. doprawione marihuana sa intensywniejsze - alko cie zmiecie, a po reszcie rzeczy "faza" jest uzupełniona o kannabinoidowe efekty.
np amfetamina i thc sie gryza, amfetamina praktycznie przyslania dzialanie trawy. A to, ze cos sie w czyms rozpuszcza nie ma zadnego znaczenia - rozpuscisz thc tez w jakims rozpuchu, albo w IPA - i nie bedzie
@peja_ricardo12: https://academic.oup.com/clinchem/article/61/6/850/5611427
THC i alko są metabolizowane przez wątrobę. Te badania wykazują, że alko zwiększa zawartość 11 hydroxy thc w organizmie. Thca jest rozpuszczalne w alkoholu i tłuszczach do tego musi być poddane wysokiej temperaturze. To żadna magia.
@sononaks: mieszkałem w Holandii dwa lata i najaralem się trochę różnej gany. W coffie shopach zawsze podany jest skład hybrydy np 50%/50% i ta z zwiększoną ilością szczepów sativa nie zamula tak
@sononaks: wiem, że to postać fikcyjna ale czysto hipotetycznie czy to możliwe. Rzecz dzieje się w xvii wieku, a historia została napisana w wieku xix wieku w 1888. Pierwsze kanabinoidy udało się wyekstrahować w 1899, z kolei THC zostało odkryte w 1964, więc Sienkiewicz nie mógł zdawać sobie sprawy z ich istnienia podczas pisania ksiazki