Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem na 5 semestrze inżynierki z #mibm na #politechnikapoznanska no i jako że jest pandemia to aktualnie nic nie robię. Chcę ten wolny czas wykorzystać na zbudowanie sobie portfolio by za rok mieć większe szanse na dostanie się na praktyki i podłapanie pracy po tych praktykach. W przyszłości planuję pracować w automotive, przemyśle lotniczym lub morskim. I tu pytanie od czego zacząć? Z cadów ogarniam dobrze Inventora + AutoCada, angielski B2/C1 (egzamin tylko na B2 z racji, że na C1 nie było na mojej polibudzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)). Ewentualnie niemiecki A2 ale rozglądam się za lekcjami/książkami do nauki, jakbym musiał jechać za pracą zagranicę. Może jakieś szkolenia z innych cadów? Albo jakieś certyfikaty?
#mibm #inzynieria #cad #mechanika #mes #solidworks #inventor #catia
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yanekk99: na 6 semestrze jest catia, na 5 jakieś podstawy MESa. Problem z tymi programami jest taki, że są płatne.
Powodzenia na 5 semestrze, bo lekko nie będzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Yanekk99: Zacznij od przepisania się na studia zaoczne i idź pracować do korpo automotive jako student. Skończysz inżynierkę to dostaniesz się na juniora. Na początku i tak raczej nic skomplikowanego nie będziesz robił, nikt Cię nie dopuści do grzebania w projektach, które są rozwijane od paru lat i produkowane w milionach sztuk, bo potrafisz rysować w catii, czy innym inventorze. Musisz się najpierw dowiedzieć jak działa cała firma, przejść szkolenia, wdrożyć
@Yanekk99: W Poznaniu nie wiem, jestem ze śląska. Przejdź się najlepiej na targi pracy(teraz może być problem) i zobacz jakie firmy z branży się pojawiły. Możesz też przejrzeć oferty pracy w regionie, obadaj linkedina. U mnie z większych to FCA (Fiat), Opel, ZF, Valeo, Brembo, Nemak i pewnie wiele innych. Nie wiem, jak wygląda praca w Fiacie i Oplu, czyli u producentów samochodów, ale podejrzewam, że tam rozwiniesz się głównie w