Wpis z mikrobloga

Hejka #dzicyzapylacze

Wczoraj przygotowałam filmik o miododajnym (daje zarówno nektar i pyłek) - krzewie krzewuszce cudownej. Jeżeli zastanawiacie się, jak wspomóc życie zapylaczy w przyszłym sezonie, to ten krzew jest bardzo atrakcyjny z wielu względów od pięknego wyglądu po dość niskie wymagania, a na końcu jak zawsze najważniejsze są pszczoły dziko żyjące, a dla nich to fajna stołówka. W filmie zawarta jest informacja, jak kwiat komunikuje owadowi, że tutaj już nektaru nie znajdzie lub będzie on w mniejszej ilości. Z podobnej metody korzysta kasztanowiec. Sorry za ten mały clickbait (ʘʘ)

#pszczoly #rosliny #przyroda #trzmiele
T.....a - Hejka #dzicyzapylacze

Wczoraj przygotowałam filmik o miododajnym (daje z...
  • 3
Na filmie @Tulkandra: zobaczyć można czarną wersję porobnicy wiosennej/włochatki (Anthophora plumipes). Jako ciekawostkę do dopowiem, że można ją pomylić z porobnicą jasnotową (Anthophora retusa). Dla amatora są one do siebie dość podobne na pierwszy rzut oka. Zwróćcie jednak uwagę na jej piękne oczy. Właśnie one w terenie wskazały mi, że to nie wiosenna :))
Pobierz M.....e - Na filmie @Tulkandra: zobaczyć można czarną wersję porobnicy wiosennej/włoc...
źródło: comment_1598088731pTQgSByWQ7QITwb5y1E7Zz.jpg
@Schecterro: ścieżki do filmów są nagrywane przez nas. Ponieważ nie daloby się wykorzystać tych oryginalnych, bo film składa się z mnóstwa mniejszych filmików. W tym roku żeby nie było słychać odgłosów wsi na nagraniach. W tym np. głośnych i wkurzających perliczkę. Wstawaliśmy o 3 lub 4 rano żeby nagrać odgłosy ptaków :)