Wpis z mikrobloga

Mireczki kochane! Pijcie ze mną pyszną #yerbamate !!! Zagadka rozwiązana!!!

Na trop wpadłem dzięki komentarzowi użytkownika @Morderczy_Morszczuk

TL;DR poniżej


No ale od początku - 3 dni temu zaczynałem swoją przygodę z #yerba, kupiłem wszystko co potrzeba i wyciągnąłem z szafki czajnik elektryczny, który stał dość długo nieużywany. Następnie przez 3 dni, wszystkie wywary które piłem smakowały jak gówno i były strasznie kwaśne. W komentarzach nie brakowało opinii, że to wina meksykańskiego suszu Armanda, który jest kwaśny lub złego sposobu przygotowania. Nic bardziej mylnego!

Po przeczytaniu komentarza użytkownika @Morderczy_Morszczuk, coś mi zaświtało w głowie i po powrocie do domu od razu sprawdziłem wodę w czajniku... Bła normalna. ¯\(ツ)_/¯Jednak coś nie dawało mi spokoju, więc poszedłem do starej z pytaniem, czy robiła ostanio coś z tym czajnikiem elektrycznym? W odpowiedzi usłyszałem - "no tak, ze 3 dni temu zalałam go octem, żeby kamień wyczyścić"

Ale to nie koniec! Pytacie, dlaczego po 3 dniach woda dalej była kwaśna? Też nad tym główkowałem i w końcu spytałem starej, ile razy tego octu dolewała. Jej odpowiedź - „no ze dwa razy, bo rano przed pracą zobaczyłam, że wyparowało, to dolałam jeszcze raz“. #!$%@?! A ja myślałem, że to zwykła woda, więc dolewałem do niej kranówki i tak przez 3 dni przygotowywałem swoje wywary… Co śmieszniejsze, foremki do kostek lodu do tarary też zalałem wodą z czajnika xD

No i powiem Wam, że dzisiaj to jest kocur! Zaparzyłem sobie tą meksykańską Armande i smakuje jak ambrozja! Jakby mi Jezusek gołymi stópkami po gardle przespacerował :)

Co bardziej spostrzegawczy mogą zapytać
"@spinorbital, skąd miałeś susz, skoro wczoraj wszystko poszło w kanał?"_ To proste, zapomniałem #!$%@?ć ten przesiany przez sitko susz, który możecie pamiętać z tego posta.

Podsumowując, przez 3 dni stara mnie nieświadomie prankowała, spuściłem w kiblu 70 złotych i wypiłem prawie 0,5 l octu spirytusowego.

Na koniec, wszystkim chcę podziękować za rady i wsparcie, a mirkowi, który pisał, że mam słabą psychikę, odpowiem tylko tyle - zajebiście słabą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#cejrowski #yerbamatewykopclub #aferaoctowa
Pobierz spinorbital - Mireczki kochane! Pijcie ze mną pyszną #yerbamate !!! Zagadka rozwiązan...
źródło: comment_1598195691nEvoHQ3pdDgJxgrDMYaqMJ.jpg
  • 64
@spinorbital: XDDDD no to nieźle Cię mama sprankowała. Ze sprawdzonych smaków od siebie to mogę Ci polecić Pajarito (obojętnie które, wszystkie są dobre). Ewentualnie zajrzyj do tego wpisu i [tu masz link do sklepu](https://allegro.pl/uzytkownik/Skworcu/yerba-mate-i-akcesoria-yerba-mate-125773?fbclid=IwAR22fBu8qNU04ydSvGP5WYewCd6aJEJa6N6x6PkWiJVZBEOA0UBxIzgmWQcℴ=p&bmatch=baseline-product-eyesa2-engag-dict45-sup-1-4-0813) bo ostatnio szukałem próbek 50 gramowych tak aby nie spuszczać 70 zł w kiblu tak jak Ty to zrobiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)