Wpis z mikrobloga

@Rimfire: u mojego ISP np. nie ma dynamicznych, a stały jest jako płatna dodatkowo usługa 9 zł miesięcznie.
Tylko chodzi mi o kwestię co daje ten dynamiczny adres, czy chodzi tu np. o kwestię bezpieczeństwa
stały jest jako płatna dodatkowo usługa 9 zł miesięcznie.


@Morritz: O to to.

Może dlatego biorą jako dodatkową usługę, żeby nie było ruletki gdzie dostajesz IP jakiegoś gimbusa czitera czy kogoś zbanowanego na którejś stronce.
@Rimfire: no stały adres z natem, to chyba najbardziej używana opcja w usługach internetu. Czyli nie można publicznie nic hostować na takim adresie z komputera, korzysta z niego duża ilość osób, jest to jeden ten sam adres i się nie zmienia.
@Morritz: No tak, ale jak mam zamiar korzystać z neta w domu do przeglądania Wykopu, wchodzenia na Twittera, jakiegoś Reddita, Imgura czy coś, to jest sens brania takiego normalnego z dynamicznym jak oferuje np. Netia, czy to ruletka IP gdzie mogę pewnego dnia wejść na Twittera i mieć zablokowanego bo jakiś typ miesiąc temu szerzył tam hate speech i tak się złożyło że miał ten sam adres?

Spotkał się ktoś z
@Rimfire: raczej w obecnych czasach nie używa się blokowania po adresach z racji, że zawsze ktoś inny może z niego korzystać i byłoby to utrudnienie, a poza tym istnieją vpn-y , które zmieniają adres i już po takiej blokadzie , także