Wpis z mikrobloga

Pora na kolejny krótki film na naszym YouTubie. Tym razem drugie prawo Kirchhoffa Plusy, łapki w górę i subskrypcje mile widziane. Dla przypomnienia - film to tylko skrót w pigułce, więcej informacji znaleźć można w naszym darmowym kursie elektroniki, który dostępny jest na blogu ( ) Kurs elektroniki – #3 – prawa Ohma i Kirchhoffa w praktyce

#forbot #elektronika #technologia #majsterkowanie #nauka #ciekawostki
Forbot - Pora na kolejny krótki film na naszym YouTubie. Tym razem drugie prawo Kirch...
  • 2
@Forbot: widzę film na 3 minuty - oglądam ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jeszcze takie pytanko bo mam pewną rozkminę - to "dzięki" II prawu Kirchhoffa na szynach kolejowych mamy potencjał 0V bo całe napięcie "odkłada" się na lokomotywie? Z pewnością to bardziej skomplikowane, ale jednak szyny stanowią sieć powrotną dla prądu trakcyjnego, a jednak nie "kopią"
@WormRider: miło słyszeć, że krótki film się podoba ( ͡ ͜ʖ ͡) Jeśli chodzi o zasilanie lokomotyw to jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze... #pdk Nie, no nie będę ściemniał, szczerze mówiąc nie znam zupełnie tematu pociągów, mogę się tylko domyślać, ale wolę nie udawać eksperta w tej kwestii.