Wpis z mikrobloga

@szyfrant__zielonka:
Mnie się cały czas nasuwa tutaj jedno pytanie: czy osoby, które starają się o angaż przy produkcji firmowej muszą w swoim CV podawać swoją orientację seksualną? Producent chodzi później po planie i robi ankiety i liczy czy na pewno zgadzają się procenty i będzie szansa na Oscara?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szyfrant__zielonka: w tym przypadku nie podoba mi się tok rozumowania blogerów/youtuberów atakujących serwisy mówiące o tym że nie będzie oscara dla filmów bez mniejszości, bo... mijają się z prawdą dla klikalności. Ale przecież to tak czy inaczej jest ingerencja w proces twórczy, ingerencja w obsadę że względu na coś innego niż kunszt aktorski/inny. Czy muszą spełnić 33procent czy 100procent wymagań jest nieistotne dla mnie. Tu chodzi o sam fakt nakładania jakichś
@wicked1009:
w "standardzie A" chodzi rzeczywiście o to co widzisz na ekranie, natomiast "standard B" mówi już o osobach zajmujących się filmem od strony kreatywnej tj. reżyser, producent, scenograf, itd.
Do tego dochodzi "standard C" czyli płatne staże oraz "standard D" czyli marketing, dystrybucja, itd.