Wpis z mikrobloga

@Megasuper: Trzeba by sprawdzić % pozytywnych wyników wśród testowanych. Bo inaczej szybciej oceniamy liczbę testów niż zachorowań.

I u nas faktycznie rośnie, ale nie w jakimś alarmistycznym tempie. Nie wiem jak w Czechach.
Ale oni nie znają naszych sposób - wystarczy nie testować #koronawirus


@Megasuper: Czesi wykonują średnio około 10k testów dziennie zgodnie z najnowszymi statystykami czyli połowę tego co Polska.

W Czechach rekordy. Ale oni nie znają naszych sposób - wystarczy nie testować #koronawirus skoro tam jest 1500 u nas pewnie byłoby 4 tys. #koronawirus warto zaznaczyć że Czechy jak do tej pory wzorowo radziły sobie z wirusem


@Megasuper: Czechy mają o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rm-rf: Też fakt. To bardzo ciekawe, że przy tak ogromnym wzroście, koronawirus zrobił się nieśmiały i prawie nikogo nie zabija. Gdzie artykuly w gazetach, że śmiertelność spadła kilkadziesiat razy?
Najlepsze w Czechach jest to, że przypadków mają mnóstwo, a śmiertelność taką trochę żadną.


@Pantokrator: śmiertelność w Czechach liczona jako stosunek zgonów do wyzdrowień to 2% w Polsce lekko poniżej 3.5%. Ale zobaczymy jak się to po ostatnim wzroście zmieni bo zgony przyjdą później. W zjednoczonych emiratach arabskich które wykonały aż 80 testów na 100 mieszkańców i nie są mikropańswem, tak liczona śmiertelność to 0,05% i to i tak nadal pewnie
@Zuben: Ja nie mówię ogólnie, tylko w ostatnich paru tygodniach.
Przesunięcie zgony względem wykryć to około 8 dni.
Jak weźmiemy średnią wykryć z 7 dni z 06.09.2020, wychodzi 541.
Średnia liczba zgonów na 13.09.2020 (na 14 jeszcze nie ma) to 3.

Jak widzisz nijak się to ma do danych z Polski. We Francji analogicznie - po X tysięcy zachorowań dziennie i po kilkanaście zgonów.
Jak widzisz nijak się to ma do danych z Polski. We Francji analogicznie - po X tysięcy zachorowań dziennie i po kilkanaście zgonów.


@Pantokrator: statystyki zgonów we większości krajów świata są oderwane od liczby wykrytych zachorowań. Popatrz na zachód tysiące zgonów i nagle ogromny spadek i nawet teraz przy rekordach wykryć nie rośnie zbytnio.
warto zaznaczyć że Czechy jak do tej pory wzorowo radziły sobie z wirusem


@Megasuper: tak całkiem serio, dlaczego tak można stwierdzić? W sensie co robili? Chorych mieli relatywnie więcej niż my, a my też raczej nie jesteśmy wzorem. Pytam bo wszyscy mówią, że Czechy takie super, ale nikt nie umie uzasadnić.
@Limonene: A kto powiedzial, ze to zle? U nas jak bylo po 800 osob dziennie wszyscy miely to gleboko w dupie, wakacje we wladku, tysiace ludzi. Nic sie wielkiego nie stalo.

Po prostu odpowiadam na pytanie, ja tam nie widzialem zadnych specjalnych staran z ich strony. Juz u nas jest o wiele bardziej zachowawczo, masz te pleksy, sa w sklepach maski i plyny na kazdym kroku.
@tom3k86: Tak, zdaję, trzeba czekać 8 dni - tyle wynosiło dotychczas niemal zawsze przesunięcie między górką zachorowań a górką zgonów.
Więc patrzę na dane z grubsza sprzed tygodnia jeśli chodzi o zachorowania i z teraz, jeśli chodzi o zgony i nadal są to śmiesznie niskie wartości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tom3k86: Nawet w tym wątku zresztą o tym pisałem, teraz widzę, następnym razem czytaj proszę całą dyskusję, bo rozmawiam ze sporą ilością ludzi i nie zawsze pamiętam, gdzie już wszystko wyjaśniałem, a na telefonie nie widać tak dobrze :/