Wpis z mikrobloga

Mirki czy 175000 km przebiegu dla auta z 2015 roku (2.0 diesel) to duzo? Wychodzi okolo 35 tys/rok. Mam na oku auto i wygląda na to że sprzedawca nic nie zataił ale znajomy zasiał we mnie ziarno zwątpienia odnośnie przebiegu (że duży jak na taki młody samochód). Jakie jest wasze zdanie?

#samochody
  • 19
@TP53: po prostu ktoś dużo jeździł. Kumpel jeździ busem na Niemcy. 2 kierowców na jedno auto, jeżdżą co drugi dzień-kółko 1700km auto w rok ma najechane ponad 300kkm
@TP53: Mieszkając na wsi 30km od większego miasta codziennie robiłem po 60-70 (jak nie do pracy to na uczelnie lub do dziewczyny) do tego jakiś dalszy wyjazd i rocznie robiłem 25k kręcąc się wokół komina starą Astrą F. 35k to jest normalny przebieg, jak będziesz miał szczęście będzie to przebieg autostradowy co jest zdecydowanie plusem
@TP53: No to by się zgadzało jak nie kupujesz od pierwszego właściciela z salonu co sobie jeździł prywatnie to gnój średnio tak 35/40kkm rocznie a wiec +/- realny przebieg
Dzięki za odpowiedzi. Też mi się wydaje że taki przebieg jest ok. @InterferonAlfa_STG: wg sprzedającego stan techniczny sprawdzony był po sprowadzeniu w serwisie. Ja oglądałem dość pobieżnie i wygląda ok ale na jutro mam umówionego fachowca który sprawdzi go dogłębnie.
po sprowadzeniu w serwisie


@TP53: to nic nie znaczy. Auto ma 175kkm to powinno mieć wymienione wiele rzeczy. W instrukcji serwisowej jest rozpisane co ile należy robić pewne rzeczy. 175 to już nawet dwa razy mogły być wymieniane amortyzatory i trzy razy tarcze hamulcowe.
I kiedy ostatnio robił takie rzeczy