Wpis z mikrobloga

Tegoroczny Tour pokazuje, że wyrachowanie, wręcz kunktatorstwo, nie zawsze przynosi pożądane efekty, a Tour można wygrać w zasadzie bez drużyny. Pokazuje też, że nigdy nie należy lekceważyć przeciwnika bo można się grubo przejechać

Współczuję taktykom TJV kiedy będą musieli tłumaczyć się dlaczego nie kazali gonić Pogacara za wszelką cenę kiedy na 8 etapie atakował 4 km przed szczytem Col de Peyresourde? Dlaczego wcześniej ujechali Dumoulina? Bo byli pewni, że POG nie stanowi już zagrożenia w GC ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ta pomyłka kosztowała ich zwycięstwo w wyścigu

Patrząc na liczby Pogacara z tego ataku ( pierwsze 13" 687w / 10.4 w/kg ) trudno byłoby komukolwiek usiąść mu na kole ale jedynym, który się zaginał goniąc, był Carapaz ( wtedy jeszcze Bernal nie miał żadnych strat w GC ). TJV nie próbował go gonić za wszelką cenę


#kolarstwo #tdf
Pobierz
źródło: comment_1600603338z5bAlqRZdd629j9CswsVWi.jpg
  • 7
@Sabarolus: chyba nie ma się co łudzić, że jest czysty. Pewnie statami dorównuje Armstrongowi, który też twierdził, że jest czysty jak łza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pewnie statami dorównuje Armstrongowi,


@saul: Do Armstronga to mu jeszcze trochę brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnie 4 km Col de Peyresourde POG generował średnio 446 W ( 6,75 W/kg, 10'41" )) a taki Armstrong potrafił cały kilkunastokilometrowy podjazd pod Hautacam ( 7,8% ) jechać przeciętnie 455 W, to jest ogromna różnica
@u8t3io3p:

Jakbyś nie zauważył, to porównanie Pogacara z Armstrongiem wywołał Mirek z drugiego komentarza, do tego z błędnie wyprowadzonym wnioskiem, ja tylko doprecyzowałem podając liczby.

W mojej ocenie to co robił Armstrong pokazuje tylko jak dużą przewagę można wypracować prymitywnymi środkami farmakologicznymi ( Armstrong się nawet nie #!$%@?ł z szukaniem jakiegoś wyrafinowanego dopingu tylko podmieniali próbki do badania xD ) i generalnie porównywanie jego wyczynów do współczesnych kolarzy jest bezprzedmiotowe, natomiast