Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 673
ŹRÓDŁO

W ubiegły piątek odbyło się spotkanie, które prawdopodobnie 99.5% kibiców w żadnym stopniu nie obchodziło. Oto bowiem Coventry City na własnym boisku pokonało QPR. Umówmy się, pojedynek średniaków Championship rzadko kiedy elektryzuje fanów, ale tym razem - prawie tydzień po jego zakończeniu - temat pojedynku nie schodzi z czołówek brytyjskich portali (i to nie tylko sportowych). Co takiego się wydarzyło? Ano zawodnicy QPR odmówili popularnego klęknięcia na kolano, które w teorii miało pokazywać wsparcie dla walki z rasizmem. To był początek olbrzymiej afery.

W końcu głos zdecydował się zabrać Les Ferdinand, dyrektor sportowy klubu. Tak na marginesie - jeden z nielicznych czarnoskórych dyrektorów w czołowych ligach angielskich. Pan Les oznajmił, że samo klękanie jest niczym więcej jak "dobrym chwytem marketingowym", takim samym jak wrzucenie zdjęcia z ckliwym hashtagiem. Jego zdaniem - chociaż sama akcja jako spontaniczny pomysł miała swoje zalety - to ciągnięcie jej w nieskończoność mija się z celem.

Ferdinand przypomniał również historię z ubiegłego roku, gdy młodzieżowa drużyna QPR zeszła z boiska podczas spotkania towarzyskiego, bowiem zawodnicy nieustannie byli obrażani ze względu na kolor skóry. Włodarze klubu złożyli doniesienie, które... do dziś nie zostało rozpatrzone. Żadne media nie były zainteresowane tematem, a teraz robią gównoburzę, bo ktoś nie chce klękać.

W ten sposób kluby Championship "wspierają czarnoskórych", a jedyny czarnoskóry dyrektor sportowy w lidze stwierdza, że to czysta hipokryzja i odmawia tego typu praktyk.

Cóż za ironia.

#pilkanozna #premierleague #usa
źródło: comment_1600939533LbkDXbS4mH0eZ5VRE8DlC6.jpg
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 81
@redheart: nie dziwię mu się nic, a nic. Wszytskie akcje afirmacyjna najwięcej szkód wyrządzają tym, którzy uczciwie i dzięki kompetencjom doszli do swojej pozycji, ale są w grupie systemowo uprzywilejowanej (np. czarni na uczelniach w stanach, czy kobiety z zarządach). Teraz są wrzucani do jednego worka z ludźmi, którzy dostali coś tylko dzięki parytetów i ich kompetencje są umniejszanie. Bez parytetów każdy by pomyślał "o szacun, czarny został dyrektorem, musi być
@redheart: ale rigcz ten pan, w ogóle nie jestem zdziwiony jego reakcją, bo to, co robią w tym temacie usa i anglia to jest absolutna patologia i postawienie wszystkiego na głowie. Klękanie gówno daje w walce z rasizmem, poza tym, ci wszyscy czarnoskórzy, żyjący jak pączki w maśle (pokroju Hamiltona, którzy najgłośniej płaczą o to, że rasis) to kuźwa widzieli rasizm XD