Wpis z mikrobloga

Tak swoją drogą co chwilę widzę jakieś zbiórki typu „właściciel chce oddać zdrowego konia do rzeźni, chcemy go odkupić, potrzebujemy 10 tys. zł”. Zawsze mam wrażenie, że to jakaś patologia, że coś takiego jeszcze się dzieje w Polsce. W innych krajach także można sobie oddawać konia do rzeźni na mięso (obrzydliwe)? Dla mnie to tak, jakby zrobić coś takiego z kotem czy psem...
#polityka #4konserwy #neuropa #konfederacja #konie #zwierzeta
  • 15
@rorf46: To są baity (wyłudzenia). Te historie mają zawsze ten sam, opracowany według wzorca scenariusz:
- Jest koń, koń ma imię, najlepiej jakieś miłe, ciepłe
- Koń miał dobrego właściciela, z którym się przyjaźnił, ale właściciel zmarł
- Teraz zły handlarz chce przyjechać po konia i oddać go do rzeźni
- zostały tylko 2 tygodnie!
Po prostu ktoś kiedyś opracował taki model bajki, która porusza ludzkie portfele, i wyłudza w ten
@rorf46: kiedyś przed laty co 2 tygodnie były w Angorze. Wg mnie być może ta kasa rzeczywiście trafia na pomoc koniom (organizuje je Fundacja, która się tym zajmuje), ale same historyjki to dla mnie ściema, a przynajmniej bardzo pokolorowana rzeczywistość, i dlatego uważam to za wyłudzenie.
W dodatku czemu tylko konie?


@CynicznyMarksista: tylko o konie zapytałeś kolego xd

No dla mnie super ale kto go będzie utrzymywał?

Osoba która go kupiła. Jak się nie da, to może niech państwo stworzy ZUS dla koni, że płaci się składki podczas lat pracy, a na starość państwo opłaca wyżywienie. I powinny być kary za głodzenie zwierząt, bo nie pracują. To poniżej standardów europejskich.