Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@knur997: Niestety chyba nie był podany do wiadomości publicznej. Nawet nie wiem gdzie szukać speca, który by to "odkodował" (wydaje mi się że filtr jest stały, więc jak ktoś się zna, to pewnie bez problemu).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrezydentSmietnikow: @PeknietaMorda: Jeżeli chodzi o stare filmy, to go trochę rozumiem, bo to jest w dużej mierze zabezpieczenie przed #!$%@?. Trochę #!$%@? sytuacja, jak udaje ci się perełkę wygrzebać ze zbiorów, wrzucasz na YT i zaraz jest przekopiowana u wszystkich shoterów ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PrezydentSmietnikow: Ale jednak trzymał je tyle czasu na dysku, zachowal dla potomności co też jest elementem dodanym. A później przychodzi shoter, ma w dupie jego wkład, po prostu #!$%@? film i tyle. No i różnica jest też taka, że Diamentowy wrzuca filmy których już nie ma na YT.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PeknietaMorda: Ja generalnie pobrałem jednego złotego lajta Barneja, co się nikomu zapisać nie chciało, pociąłem, opowieści o UFO etc., miałem na YT wrzucać, ale też mnie shoterzy #!$%@?ć zaczęli, to stwierdziłem że to #!$%@?ę i nie wrzucam. W muzyczkę i znaki wodne mi się nie chce bawić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PrezydentSmietnikow: Wszystko można jakoś z rozumem robić - kopiujesz film, w opisie piszesz od kogo, dajesz na niepublika i w razie gdyby kanał spadł, upubliczniasz. Wtedy uniwersum nie traci contentu, ale też czyjaś praca związana z archiwizacją nie idzie na marne.
Ewentualnie właśnie jakieś inne serwisy, gdzie się tylko w sytuacjach awaryjnych wchodzi.
@Zwanek: Ale co dokładnie trzymał czego nie ma w internecie? Wszystkie te stare filmy są normalnie dostępne (choćby na arwiwumnaszkolnej), a on wrzuca je na kanał bo ma lepsze zasięgi i lekko je przerabia
@Zwanek: nie możesz znaleźć, bo Niemiecki wrzucał te filmy w częściach (ok. 6-7 minutowych) pod różnymi psychodelicznymi nazwami "Zakłócenie miru domowego", "Film bez nazwy", ale uwierz mi że dobrzy ludzie zadbali o archiwizację praktycznie wszystkiego. Tylko nie każdy szary człowiek wie gdzie szukać, i potem rodzą się opinie ze taki king dobrodusznie wszystko przechowywał.
"Libacja" to nazwa wykreowana przez kinga - i wszyscy szukając jej pod taką nazwą tym bardziej jej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@123456123: Że było w częściach wiem, ale nazwa libacja się po prostu przyjęła. No i myślałem że czyste jest tylko tych kilka fragmentów z YT.
Daleko mi do oskarżeń, że King je stamtąd #!$%@?, no ale będę miał na uwadze. No i o shoterach raczej zdania nie zmienię :v

Naszkolnej nie jest tworem lateksowym, prowadzi to fan starych czasów już od wielu lat.

Czy oby na pewno mówimy o tym samym?
@Zwanek: Masz rację, to jest jednak jakaś kompletnie inna strona - zrobiona trochę na styl tamtej. Tamta kompletnie wyparowała z internetu, trzeba by zapytać starszych widzów na tagu, powinni pamiętać adres tej o której mówię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@123456123: W takim razie wiem o czym mowa - kanał został #!$%@? a nie skasowany. @FilmikizHumorkiem jest na tagu(a przynajmniej na wykopie), jakiś czas temu mu sugerowałem, żeby się dogadał np. z kononopedią i pod nimi zrobił sobie bezpieczne archiwum, ale nie wiem czy dalej ciągnął temat.
@matador74: Racja to ta strona. Wydawało mi się że było tam też archiwum czeczeta, ale to były jednak tylko dwa pierwsze kanały niemieckiego (czyli kononowicz w olejku i original). Trzeba będzie coś pomyśleć w temacie arciwizacji, wydaje mi się że większość contentu czeczeta można będzie wytropić
@Zwanek: @matador74: Żeby móc wrzucać filmiki jakiekolwiek trzeba lizać dupę każdemu redaktorowi, bo jak coś im się nie spodoba to twój kanał dostanie bana w 2 dni :-)
A ja już mam tego dość, więc archiwum robię sobie na komputerze i jak kiedyś redaktorzy przestaną bić się o siebie i o to kto będzie miał większe zyski, to wtedy wrzucę :-]
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FilmikizHumorkiem: No a coś zewnętrznego? Np. archive.org? Stamtąd raczej nikt Ci nie zrzuci, jedynym problemem jest ogarnięcie jakiegoś wygodnego interfejsu do przeglądania i trwały hosting, ale tu myślę że w obu kwestiach wsparliby cię goście od kononopedii i jeszcze przyjęli z otwartymi ramionami. Jedyny problem to monetyzacja, o ile takiej potrzebujesz - archive.org jej chyba nie oferuje.
@Czlowiek_Ludzki: To nie takie proste, bo potem dostaje wiadomości, że jak nie skasuję to dostanę bana, a mój poprzedni kanał został usunięty w 2 dni po tym jak skrytykowałem na wykopie jednego redaktora :-P
Naprawdę dopóki ta wojna redaktorów trwa, to nie chce się zbytnio mieszać. Prowadzę sobie telewizję bożą i chce spokój mieć :D
@matador74: Nie może, z tego co pamiętam to pierwsze ataki na 'filmiki' odbywały się rękami pralateksów: czyli moderatora dominika i rafałka, którzy zgłaszali jego reuploady lajtów majorskich (doprowadzając prawie do zbanowania kanału)