Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Siema, mam problem z PCtem złożonym kilka dni temu. Przy większym obciążeniu (próbowałem przy odpalaniu COD:MW i GTA V) zaczyna się dość głośne buczenie kompa, które wyłapuje nawet gniazdo ze słuchawek i to buczenie słyszę również w słuchawkach. Nie jestem w stanie zlokalizować dokładnie źródła problemu, podejrzewam grafikę, zasilacz albo SSD. Winny na pewno nie jest żaden z wentylatorów bo wszystkie wyłączyłem a dźwięk się nie zmienił.
Palit GeForce RTX 2060 SUPER Dual 8GB GDDR6
Zasilacz SilentiumPC Vero L3 600W
Dysk SSD Team Group MS30 1 TB M.2 2280 SATA III

https://streamable.com/0jdoed
Dźwięk słychać od około 17 sekundy.
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@H4LC1K: pieczenie cewek. Grafika albo zasilacz. Nic na to nie poradzisz. Możesz wymienić na inny egzemplarz w sklepie jak jeszcze masz możliwość zwrotu. Jeśli piszczenie jest wyjątkowo uciążliwe to niektórzy producenci akceptują reklamację.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@H4LC1K: u mnie też słuchawki przenosiły coś, czego być nie powinno. Dopiero jak kupiłem zewnętrzna kartę
Creative Sound blaster play! 3, rozwiązałem problem.
@Megawonsz_dziewienc: @H4LC1K: Zasilacz jest jak najbardziej w porządku, przerabiam je na co dzień. Po filmie wnioskuję że to wina GPU, generalnie słychać to dość dobrze. Jeszcze fakt że masz Gigabyte które to wręcz słyną z piszczących cewek to już całkiem, sytuacji nie poprawia fakt że dzieje się to w grach pod obciążeniem. Możesz reklamować GPU ale z tego co wiem Gigabyte zaczął takie karty po prostu odrzucać bo według nich
@RainbowDash123 dodam jeszcze ze glosnosc i czestotliwosc piszczenia rozni sie w zaleznosci od tego jakie jest obciazenie podczas gry. W codzie wystarczy ze odwroce kamere na niebo, fpsy podskakuja o jakies 30 a dzwiek piszczenia od razu robi sie delikatnie cichszy. No nic, zostaje mi poczekanie az bede mial mozliwosc podlaczenia innej karty zeby zweryfikowac, wielkie dzieki wszystkim za odpowiedzi