Wpis z mikrobloga

Ej #smartwatch #apple #applewatch
Zastanawiam się nad zakupem watch SE ale też chodzi mi po głowie wcześniejsze generacje - nawet series 1
Czy faktycznie jest sens pchać się w najnowszą generację czy 1 seria spokojnie mi wystarczy? Albo 3cia nowa która również jest w dobrej cenie ?
  • 23
@gusto-gav: zalezy czego oczekujesz od zegarka... ja sam posiadam series3 , po aktualizacji do watchos7 bateria slabo trzyma, ma czasami restarty, eksportowanie z apple health do stravy nie dziala jak poprzednio... ogolnie mysle ze wersja SE albo 3 jest wystarczajaca dla wiekszosci ludkow. A co do problemow ktore mam po upgrade... no coz bywa, i tak uwazam apple watch za najlepszy smartwatch jaki powstal.
@gusto-gav: Mam 5 w wersji cellular i wiem, że następny będzie bez tej opcji. To jak szybko bateria znika przy użyciu karty sim, pominę milczeniem. Jeśli już bierzesz to na pewno bez cellular, chyba że w codziennym życiu, czy tez aktywności wykorzystasz ten potencjał, ale bierz pod uwagę ze starcza go na około 3-4 godziny.
chyba że w codziennym życiu, czy tez aktywności wykorzystasz ten potencjał, ale bierz pod uwagę ze starcza go na około 3-4 godziny.


@jeshu: hej, tu miales na myśli, że bateria starczy na 3h ciągłej rozmowy? Bo rozumiem, że nie korzystając często z samych rozmów (w sensie nie wykonując połączeń) zegarek nadal trzyma baterię normalnie, tj. ok. jednego dnia? Pytam, bo zamówiłem series 6 cellular (czekam na dostawę) i się zastanawiam czy
@nalogowiec: Niestety nie, jeśli masz uruchomiony tel w zegarku to bateria jedzie w dół bardzo szybko, przypuszczam, że teraz na nowym watchOS jest jeszcze gorzej. Moim zdaniem to zbędna opcja.
@L3stko: mogę , ale czy chcę :)
@jeshu: No właśnie patrze na informację o tych watchach od jakiegoś czasu i rzekomo dla posiadacza pierwszego to nawet series 1 spokojnie wystarczy także mocno tu dumam co zrobić
Patrząc na przykładzie telefenów ( obecnie używam Iphona 7 od 4 lat ) mysle ze żywotność S3 jeszcze spokojnie tyle wytrzyma
@gusto-gav: Series 1 to tak jakbyś kupił iPhone 6s. Da się z tego dzwonić, Internet też przejrzysz, ale jednak to przestarzały, pięcioletni sprzęt. Sam mam series 4 i dopóki nie zajdzie większa zmiana jak między 3 a 4 (większy ekran, ekg, czunik upadku) to zostaję przy 4. Moim zdaniem powinieneś wziąć SE, ewentualnie popatrz na series 4, może znajdziesz w dobrej cenie.
@Jaroslaw_Keller: Kupiłem Series 3 - i przyznam że cieszę się że nie kupiłem SE bo nie specjalnie rozumiem wyhajpowania tego urządzenia w tym momencie - imo Amazfit pace działał co najmniej porównywalnie , albo może jescze nie odkryłem potencjału
Powiadomienia na xiami milion razy lepiej , spokojnie ogarniał aplikację mail / gmail / outlook , rejestrowanie aktywności może troszkę wolniej ale strava i zdrowie działały tak samo - nie rejestrował tętna