Wpis z mikrobloga

Im więcej czytam tym mniej wiem.
Zastanawiam się nad 'zbudowaniem' inteligentnego domu. Raczej to będą proste tematy (oświetlenie, czujnik wilgoci, czujnik otwarcia drzwi/okien, termometr wewnętrzny/zewnętrzny, może termostat), które powoli bym rozbudowywał. Na początku wymieniłbym kilka żarówek, na 'smart' żarówki. Aktualnie potrzebuję kupić kilka GU10. Zależałoby mi, abym mógł je kontrolować (z późniejszymi elementami) z jednego miejsca (www/aplikacja). Na jaki sprzęt mam zwrócić uwagę (zależy mi na niskiej cenie), aby w przyszłości (nie dalekiej) nie musiał kombinować z bramkami, itp? Wiem, że temat zbyt ogólny, ale liczę na wasze sugestie.

#smarthome #smartdom
  • 10
@emitar: weź pod uwagę liczbę żarówek, cenę i ich żywotność. Jeżeli za 4 żarówki dasz 120 zł i za rok będą do wymiany to słaby interes. Kup porządny moduł wi fi i do tego tańsze żarówki. W perspektywie czasu wyjdzie taniej. Do wyboru masz Shelly, F&F, Suple, Sonoffa itd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emitar: kup mały komputer jak Intel Nuc, postaw na nim Ubuntu core, do tego node red I mqtt. Do oświetlenia sterowniki LED rgbw i paski led a nie żarówki . Takie podejście będzie trwałe