Wpis z mikrobloga

Krótka recenzja interkomu z kamerą Maxto M3 do kupienia od chińczyków za około 350 lub w PL za 500. Wybrałem wersję z dwoma mikrofonami - na sztywnym pałąku i na kablu. Jakość głośników jest na dobrym poziomie muzykę/rozmówcę słychać bez przeszkód. Mikrofon umieszczony przy ustach nie zbiera za bardzo szumu i słychać mnie wyraźnie. Od razu zaznaczę, że kamera i interkom to tak na prawdę 2 urządzenia w 1 obudowie (z jedną baterią) tzn. można odpalić kamerę osobno bez uruchamiania interkomu i na odwrót. Mikrofon kamery zbiera tylko głos z zewnątrz więc nie na daje się do motovlogowania. Czas działania mniej więcej zgadza się z czasem podanym od producenta nagrywanie około 6 -7h, interkom do 32 - ale to nie sprawdzałem, bo musiałem ładować częściej przez prace kamery.
Komendy wydawane przez lektorkę uruchamianych opcji są bardzo głośne i nie da się ich ściszyć ¯\_(ツ)_/¯ Na kamerce są 3 guziki i jedno duże pokrętło do zmiany głośności/utworu. Pokrętło w zależności od trybu działania świeci na określony kolor lub mryga nimi. Ma opcję wifi by łączyć się z aplikacją przez którą możemy odtwarzać filmy i zmieniać ustawienia kamery. Jak działa z innymi intercomami? Nie wiem, bo nie ma jak sprawdzić xD.
Są dwa mocowania: plastikowe skręcane na krańcu kasku lub naklejane na kask. W różnych kaskach pewnie będzie więcej widać lub mniej boku w obiektywie.
Wrzucam na streamable krótki mix różnych ujęć - dzień, noc (na autostradzie), wieczór, tunel itp na początku i końcu macie dźwięk prosto z kamery. Ustawiłem najniższą możliwą kompresje. W rzeczywistości jakość jest troszeczkę lepsza niż po kompresji i na streamable.
Ogółem całkiem spoko urządzenie jako wideorejestrator - dla pamiątek chyba trochę za słaba jakość. Moto to Junak RZ 125 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
P.S. Nocą i wieczorem boki doświetlane są dodatkowymi lampami ledowymi. Może tego tak nie widać, ale jadąc w lesie bardzo fajnie się sprawdzały przy oświetlaniu poboczy.
#motocykle #motocykle125 #motomirko
Krogalik - Krótka recenzja interkomu z kamerą Maxto M3 do kupienia od chińczyków za o...
  • 8
@brick: nie ma jak sprawdzić jak się łączy z innymi. W jakiś recenzjach mówili, że bez problemu się łączyli. Chyba, źle to ująłem - na motocyklu mam lampy (a nie, że w kamerze są), które odpalam wieczorem - by nie było, że M3 tak nieźle nagrywa w nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gryf222: xD nie no chyba tylko przy rozpędzaniu się na ekspresówkę przebiłem jakoś mocniej 50 - tak to niezabudowany i limit 70. A tak poza tym to i tak prędkość wyświetlana jest zawyżona przecież to chińczyki robio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krogalik: mam interkom maxto, tez jestem zadowolony. Kamera spoko.

Mam jedno zastrzezenie, osobiscie od wypadku schumachera, kiedy to mial kask na glowie a na nim kamere, jakos niespecjalnie lubie przyklejac wielkie twarde elementy na kask ( ͡° ʖ̯ ͡°) U niego skonczylo sie to tym ze kask rozlecial sie na dwie czesci mimo ze po wypadku stwierdzili ze byl w dobrym stanie, bez wad. Kto wie czy
@p4wl: Nie wiem gdzie Schumacher miał swoje GoPro, tutaj mam je z boku na wysokości szczęki. W razie W kamera powinna się zerwać lub rozwalić bez szkód. Większość interkomów tak się montuje tutaj jest trochę grubiej. Sądzę, że kaski na moto są trochę inaczej i mocniej zrobione niż narciarskie. Przynajmniej mam taką nadzieję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Krogalik - @p4wl: Nie wiem gdzie Schumacher miał swoje GoPro, tutaj mam je z boku na ...

źródło: comment_1602260100xP3zULAtVJ1WpCwGzetP1Y.jpg

Pobierz