Wpis z mikrobloga

Rok temu moi rodzice oficjalnie się rozstali, rozwód, spór o majątek, ojciec miał już dość ostrych jazd matki i ciągłego utrudniania życia, wziął mniejszą część wszystkiego i każdy poszedł w swoją stronę. I wtedy pojawił się ON. W zasadzie był już wcześniej, ale dopiero po rozstaniu rodziców przestali się ukrywać.. Facet jest alkoholikiem, ma w #!$%@? ciężki charakter, ogólnie typ nie do życia. Ja od początku go nie lubiłem, z tego też powodu często z matką się kłóciłem, a moja 2 lata młodsza siostra(pełnoletnia) dopiero po jakimś czasie przekonała się co do niego. Problem w tym, że ja świeżo po maturze wyprowadziłem się z domu i zacząłem żyć na własną rękę, a siostra została w domu rodzinnym. Wszystko było dobrze do momentu kiedy moja matka(strasznie uparta) nie zadecydowała, że sobie zamieszka z tym chłopem w domu gdzie mieszka również moja siostra.. No i się zaczęło.. || Ciągłe spiny, siostra narzekała na brak prywatności, głupie przygryzki. Oczywiście matka głupia i ślepa, nie reagowała na prośby siostry, nie reagowała na jej problemy i na to, że dzieje jej się krzywda.. W sumie do tej pory nie reaguje.. Siostra ma już totalnie dość, nie kryją się w domu z seksem, siostra za ścianą, matka ma na wszystko #!$%@?. Na mnie, na siostre, na całą rodzinę, na jakiekolwiek opinie. Młoda ma jeszcze pół roku do matury, szczerze chciałbym, żeby fajnie ją zdała i stamtąd spieprzała, ale ona chce się wyprowadzić JUŻ. Nieźle zarabiam i ewentualnie stać mnie, żeby utrzymać swobodnie Nas dwojga. W razie W młoda dostawałaby też alimenty 1k od ojca. Ona też ma jakieś tam oszczędności. I teraz mam dylemat.. Nie mogę dalej patrzeć na to co się tam dzieje, chciałbym ją wyrwać z tego bagna.. Wynajmować jej mieszkanie w Naszym rodzinnym miasteczku gdzie koszt wynajmu to ok. 1k zł czy poradzić siostrze żeby się przemęczyła te pół roku? Chciałbym, żeby fajnie zdała maturę i dostała się na wymarzone studia () #zwiazki #problem #pytanie #rodzice #rodzina
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dejwid12: jak znajdziesz coś żeby jej wynająć tam u was w takiej cenie, że nie będziesz miał kłopotu to jasne. Żeby potem sytuacja w domu nie wpłynęła na wyniki z matury i przyszła edukację.
@Zapaczony: Myślę, że na luzie, zwłaszcza, że znam wiele "wpływowych" osób z mojej miejscowości i myślę, że na lajcie by się coś dało ogarnąć. Myślisz, że lepiej działać JUŻ czy przemęczyć się te pół roku?
@Ramboski: @DonTadeo: Siostra chce skończyć maturę, zacząć studia i w międzyczasie pracować, chłopak też ma coś tam pomagać. Ogólnie młoda jest zaradna, cholernie mi jej szkoda, że musi spieprzać z domu, bo matka to typowa #p0lka, z resztą to był też jeden z powodów mojej wyprowadzki
@Zapaczony: Jak się wyprowadzi z chaty, po jakimś czasie powinie się jej noga to myślisz,że matka będzie chciała ją z powrotem do domu przyjąć jak będzie mogła na lajcie pieprzyć się z patusem za ścianą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie cyrk jak #!$%@?, matka kiedyś jak rąbała drewno, zrobiła sobie kuku i leżała jakiś czas w szpitalu. Patus oczywiście w tym czasie udał, że jest w delegacji i leżał #!$%@? do góry u siebie w chacie, aby tylko nie pomóc matce
Jak się wyprowadzi z chaty, po jakimś czasie powinie się jej noga to myślisz,że matka będzie chciała ją z powrotem do domu przyjąć jak będzie mogła na lajcie pieprzyć się z patusem za ścianą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dejwid12: więc niech siedzi z matką, skoro z góry zakładasz, że coś może pójść nie tak, to faktycznie - po co w ogóle próbować?
@DonTadeo: I młoda i ja pracujemy od 16 roku życia, wywodzimy się z normalnej rodziny, ale każdy z Nas miał wpajaną wartość pieniądza, chcieliśmy mieć po prostu "swoje", żeby nie prosić o nic rodziców. Ja w wieku 18 lat kupiłem samochód i byłem w stanie go opłacić, zatankować, itp., a młoda w wieku 18 lat ma 11k oszczędności. Wątpię, że kiedyś do niej dojdzie, że straciła swoje dzieci przez #!$%@? jakiegoś
@Zapaczony: Absolutnie nie biorę takiej opcji pod uwagę, stanę na rzęsach żeby młodej było dobrze. Ja mogę #!$%@?ć tynk ze ścian, ale krzywdy jej nie dam zrobić.. Chyba faktycznie wyciągnę ją z tego gówna, bo matka przekracza granice (,)