Wpis z mikrobloga

Ma ktoś jakiś pomysł, dlaczego proc z dnia na dzień zaczął mi się grzać? Kurzu nie ma, wentyl kręci, pastę zmieniłem wczoraj. W stresie normalnie miał ~70 stopni, od 2 dni dochodzi do 88. Cooler szlag trafił?

#pcmasterrace #komputery
  • 12
@kowzan: A nie masz nagle cieplej w mieszkaniu przez na przykład ogrzewanie? Mój laptop latem gdy jest serio gorąco odpala throttling bardzo szybko, spada taktowanie i gry czasem mają lekkie lagi. Jak jest chłodniej to prawie wcale nie ma throttlingu i śmiga jak żyleta a również zero kurzu i wymieniana pasta raz do roku.
@kowzan: A jak długo ten procek już masz? Może się trochę zużył i grzeje się bardziej przez to, chociaż nie wiem czy tak się powinno dziać. Mi się kiedyś Intel Xeon zaczął po 2-3 latach grzać mocniej. Nawet wymieniałem chłodzenie bo obstawiałem, że się coś zepsuło, pastę oczywiście też zmieniłem i to na jakąś do OC, niby skutecznieszą. Temperatury rdzeni spadły ledwie o kilka stopni co niewiele zmieniło.
@jerzyk9: Może źle się wyraziłem. Zaczął się grzać, sprawdziłem went i radiator. Wszystko ok. Stwierdziłem, ze to pewnie pasta. Wymieniłem wczoraj i nadal to samo.
@jerzyk9: Raczej wątpię. W spoczynku, vel przeglądanie neta, film, biurówka temperatura nie przekracza 45 c. Odpalę w miarę nową grę, temperatura leci w górę a procek taktowanie o 15% w dół, żeby się schłodzić.
@kowzan: nie odpękło ci mocowanie-zaczep któryś? Wystarczy czasem mocniej walnąć komputerem (np o ziemię) by grawitacja wyrwała mocowanie cięższego radiatora, i sam z siebie już "nie siądzie" na procesor jak ma być, zostaje mikro-szpara i przepływ ciepła znika