Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ejdaniel: ale o co chodzi, zakazali praktycznie artystom prowadzenia działalności i zarabiania, tak że te "wsparcie" jest jak najbardziej uzasadnione, zwykła rekompensata, która się należy wszystkim, nie tylko artystom, których dotknęły obostrzenia. Kwota jest uzależniona od dochodów z zeszłego roku, niektórzy dostali po kilka milionów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BSn9jBwxuhBXN: a gdzie ja coś takiego napisałem? Napisałem, że każdy powinien dostać rekompensatę za ograniczenia i lekarze też powinni dostawać kasę za dodatkową pracę. Jak w tym kraju ma być dobrze, jak ludzie zamiast walczyć o swój interes to skupiają się na tym, żeby sąsiad miał jak najgorzej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kapa3991: dostali maksymalnie 50% dochodów z analogicznych miesięcy 2019 roku i to nie jest kasa tylko dla samego zespołu, tylko też dla wszystkich osób współpracujących z nimi np. przy organizacji koncertów, nagrywania płyt itp. wszystko to musiało być zawarte we wniosku.
@Templar: Zespół Bayerfull dostał 550 tys., Bajm dostał 613 tys. Natomiast teatr w Gnieźnie 113 tys. a a Teatr Polski w Poznaniu 368 tys. Która z tych instytucji odznacza się wyższą wartością dla kultury polskiej, która daje stałe zatrudnienie większej liczbie osób, która ma bardziej ograniczone możliwości zarabiania w pandemii? I wreszcie - która będzie stanowiła wartość dla kultury i będzie dawała pracę ludziom za 10, 20 czy 50 lat?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maljevic: przeczytaj to co wyżej napisałem, wsparcie było uzależnione od dochodów, a nie od wartości dla kultury. Gardzę disco polo, ale fakty są takie, że jednak sporo ludzi tego słucha i chodzi na koncerty takich zespołów. Jakby rząd nie zakazywał organizacji to by nie musieli nic wypłacać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dziara1429: tu nie do końca się zgodzę, owszem pomoc czasem powinna być większa, ale np. wspomniana branża fitness po pierwsze ma jeszcze dostać dodatkowe wsparcie, a po drugie jak sobie po sprawdzasz różne podmioty to zobaczysz, że niektórzy jednak coś tam dostali, np. sieć Calypso 3,5 mln zł i to jeszcze w maju.