Wpis z mikrobloga

Mirasy z tagu #budownictwo #ogrzewanie mam do was pytanko. Posiadam w domu ogrzewanie podłogowe w większej połowie + w 3 pokojach po jednym grzejniku. Piec to niska półka ferolli divacondens. Posiadam dodatkową pompę i wszystko tzw mieszalnik - nie wiem jak to się fachowo nazywa. Wyczytałem w internetach, że piec kondensacyjny ma największą sprawność przy pracy nieprzerwanej w zakresie 30-40 st. Ta praca ma być nieprzerwalna tzn, że piec ma się nie wyłączać, a cały czas grzać nieprzerwalnie do momentu osiągnięcia oczekiwanej temperatury w pokoju. W moim przypadku ustawilem piec na 40 st. natomiast nadal piec pracuje w pracy przerywanej grzeje przez pewien czas moze 10 min i się wyłącza, i tak w kółko. Pytanie moje jest następujące. Czy jestem w stanie tak sobie wyregulować instalację aby osiągnąć tzw. pracę nieprzerwalną kotła ? #pytaniedoeksperta
  • 46
@mlesz
@Mrrilb

Termostat mam w pokoju gdzie jest ogrzewanie podłogowe. Podejrzewam że za dużo ciepłej wody wraca i wyłącza kocioł. Nie mam za bardzo doświadczenia w sterowaniu podologowka jakieś rady ? Domyślam się że obwody mniejsze powinny mieć słabszy przepływ niż obwody większe
@Matahari32: wiem, masz też jeszcze grzejniki. Gdzie jest zamontowany sterownik, czy osiąga zadaną temperaturę i wtedy kociął się wyłącza? Czy kociął nie jest przewymiarowny, nie osiąga zbyt dużej temperatury na powrocie? Te dwie przyczyny są do ustalenia
sory ale nie chce mi sie juz tlumaczyc szukaj pomocy gdzie indziej. ale moim zdaniem piec po 1 powinien dzialac tak zeby bylo ci dobrze w domu . chcedz zeby chodzil caly czas to wylacz termostat pokojowy i ustaw go na taka temperature zeby bylo dobrze .
@Rafalski45 tak mam sterownik na którym ustawiam temperaturę jaka chce mieć w pokoju. Piec załącza się zgodnie z ustawieniami. Na grzejnikach mam termostaty są ustawione na pozycję 3.5. piec ustawiłem aby pracował z temp 40st (podologowka pracuje na niskich temp) więc odpowiada mi to a w pokojach nie musi być ciepło. Niestety kocioł nadal pracuje przerywalnie.
@Matahari32: i akurat dławieniem termostatów tym bardziej doprowadzasz do przegrzewania się powrotu do kotła. Obstawiam, że masz zbyt duży kociął do swojej instalacji. Ciężko wyciągnąć od ciebie jakieś informacje, więc ja pass