Wpis z mikrobloga

Pytanie dla śmiechu:

Jaki jest sens kupować starego strucla golfa IV, który musi mieć instalację LPG na pierwszy samochód? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oświec nas @HaPPe jak w swoich oparach cebulactwa doszedłeś do wniosku, że kupno gruza z LPG, którego osiągnięciem będzie przejście przeglądu, jest dobrym pomysłem? xD

Jakoś tak mi mocno wsią zaleciało, bo na wsi to wszyscy muszą miec koniecznie LPG.

#motoryzacja #janusz #cebula
  • 35
@Jason_Stafford: Tanio jeździć? Liczysz na sprawną i szczelną instalację w takim ulepie? Przecież w takim struclu będzie stara instalacja, która pewnie bedzie nonstop prychać w kolektorze

Pierwszym autem nie robi się długich trasa tylko uczy jeździć, więc potrzeby nie ma, a koszty przeglądu wzrastają.

LPG ma sens w starych beemkach z dużymi silnikami, a nie pordzewiałym golfie, który szybko może trafić do rowu albo na złom jak mu podłoga odpadnie.
@Jason_Stafford: To też nieźle wtopiła. Gaz do zajechanego 1.6 to jakieś nieporozumienie.

Jak liczyłem gaz dla mojej beemki z R6 to instalacja zwróciła by się po niecałych 30k km. W przypadku golfa koszt założenia jest niższy o połowę ale tak samo z oszczędnościami bo spalanie nie spadnie poniżej zera a samo 1.6 już mało pali.

A kupno strucla za 5k nie wróży instalacji zbyt dobrze.
już wypłakałeś się? XD


@HaPPe: Co zrobiłem? xD

Obrażasz mnie od Januszy i co tam jeszcze było to cię zablokowałem i koniec tematu


Zachowujesz sie jak janusz cebulak, to cię określiłem zgodnie ze stanem faktycznym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

duma urażona tak że aż musiałeś osobny wpis zrobić i się wyżalić jaki to znawca i bogacz jesteś XD


Zrobiłem wpis, żeby ośmieszyć twoje wieśniackie zachowanie ( ͡
@cwlmod tia z pewnością, uwielbiam jak ludzie sie naczytaja bajek. Wiesz dokładnie jak działa instalacja sekwencyjna ? I trzeba sie naprawdę baaardzo postarać, żeby to spierdzielic. O ile 1.4 16v to gówno to 1.6/1.8/2.0 ciężko zabić. Remont silnika w takim aucie proszę Cie, zwykle sie kupuję słupek który sie nie tłucze (czesto z szrotu za 2/3stowy) i smiga dalej... Idź dalej sobie ogladaj to m4k
@Bofsky: Nie po to kupuje się auto, żeby w nim silnik wymieniać. O tym jak to można #!$%@? to sie i naczytałem i naoglądałem. Od starych instalacji nie spodziewam się absolutnie niczego.

@wstalemwczesnierano: Nie martwię o kasę tylko wyśmiewam januszostwo.

Równie dobrze może kupić a4b5 w jakimś 1.6 z LPG w okolicach 3 tysięcy złotych.

Nawet nie chce sobie tego wyobrażać. Mam e36 i widzę jakie gruzy są poniżej 5k.
@cwlmod czy ja mówiłem, żeby kupić i odrazu wymienić? Mówiłem, ze w razie draki. A za 5k idzie kupić auto w dobrym stanie... I za pare groszy doprowadzić do dobrego stanu zawiasu/hebli.. Skoro to ma być dupowoz od punktu a do b to lepszy wybór lpg niż diesel... Wracając do a4 b5 za 3k to moze być słabo. Ale za 5k już by kupił coś sensownego uwierz to nie BMW gdzie nawet
jeszcze się nie wypowiedziałem w tym wątku a ty mi odpowiadasz, wtf xD


@PanKracy582: To się nazywa prewencja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak bardzo się nie interesujesz, że aż robisz osobny wpis i srasz żarem:

W pewne rzeczy nie trzeba wchodzić głęboko by wiedzieć, że jest ciemno i śmierdzi( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie zapomnij wrzucić mnie na czarno i wciąż wypisywać do mnie
Tanio jeździć? Liczysz na sprawną i szczelną instalację w takim ulepie? Przecież w takim struclu będzie stara instalacja, która pewnie bedzie nonstop prychać w kolektorze


@cwlmod: Top kek, kupiłem prawie 5 lat temu starą Felicję za 1500 zł z gazem i oprócz filterków za 5zł i jednym wężykiem bo sparciał to nic nie robiłem z tą instalacją XD Nic nie śmierdzi gazem, ani nie prycha. Silnik nie bierze nic oleju itd.
@Eternit_z_azbestu: Ale wiesz że jak w ciebie rower wjedzie to możesz tego nie przeżyć?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja już się wyleczyłem ze starych aut. Teraz to chyba jak w moje e36 nowa fabia wjedzie to skończę z połamanym kręgosłupem
@PanKracy582 gościowi się pomyliła instalacja na miskerze która nie będzie działała w gulfie 4 xD fakt faktem da sie założyć ale to jeździć nie ma prawa co nie panie
@cwlmod ? Poczytaj sobie o generacjach instalacji gazowych a później za przeproszeniem #!$%@? glupoty o prychaniu w kolektor XD
@Bofsky: Nie wnikam jakie gówna są w prehistorycznych autach. Widze tylko ile ludziue się srają na wykopie o legalizację, o przegląd, o nierówną pracę silnika.

I wiem co o tym myslą mechanicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cwlmod gulf IV wbrew pozorom posiada juz wielopunktowy wtrysk paliwa na sterownikach magneti menneli/Simensa czy Boscha więc zakładanie tam miksera to barbarzyństwo i zwykle takie coś dlugo nie pojeździ. I tylko raz w życiu takie coś widziałem a widziałem sporo. Np 80quatrro 2.0 16v competition z easyecu+ plus instalacja staga. Jeśli masz wbitą LPG w dowód to potrzebujesz tylko później legalizacji butli i dokręconych wężyków. Co do szarpania i cudowania,jak trafisz na
@Bofsky: Nie mówimy tu o instalacji, o którą się dba tylko kupnie starego strucla na pierwsze auto. Nie mam nic przecikow LPG i uważam, że instalacje powinny być jako normalna opcja przy konfiguracji samochodu.

Zamiast oglądać internetowych znawców tematu typu m4k...


Hmm jeszcze takiego nie widziałem, co to m4k pojechał ( ͡° ͜ʖ ͡°)