Wpis z mikrobloga

@MrBeast to mega nieopłacalne. Powiem Ci, że ja mam 1600af a jeszcze ani razu nie wykrozystalem procesora w 100%. Pewnie dużo zależy od karty graficznej bo mam tylko wykręconego RX 570, ale nie wydaje mi się żeby młody montował filmy w 4k, jednocześnie obrabiając jakieś RAW'y i mając odpalonego streamka. 6 rdzeni mu wystarczy na pewno, a na tej płycie z tego co się orientuję to idzie ładnie kręcić procka i wcale
to mega nieopłacalne. Powiem Ci, że ja mam 1600af a jeszcze ani razu nie wykorzystałem procesora w 100%.


@Syn_Krzysztofa: .... to, że nie wykorzystałeś procka na 100% (rozumiem, że masz na myśli użycie % w grach) nie oznacza, że osiągnąłeś maksymalną wydajność na CPU! CPU to nie jest GPU! To, że nie masz obciążenia 100%, nie oznacza, że Twoje CPU ma zapas mocy. To tak nie działa.
za 1549 rtx 2060 ... ale bieda cenowa... nie wiem czy radeon 5700xt nie byłby lepszym wyjściem


@Roman_Polanski: Taki, który na promocji 11 listopada kosztował 1699 zł, przeceniony z 1889 zł, a obecnie kosztuje 2199 zł? ( ͡º ͜ʖ͡º) Przy czym na amazonie można było dostać gorszą wersję za 1500 zł. Co się dzieje z tym cenami, to głowa mała.

@MrBeast: Ja to bym
kurczę, ciekawa sprawa w sumie. Doedukuję się!


@Syn_Krzysztofa: Zobacz sobie to. W Wiedźminie 3 jakie masz obciążanie na rtx 3080 ma duży zapas, fps stoi a obciążenie na rdzeniach CPU tylko w połowie!. - I mimo tego CPU nie wyrabia i bottelneckuje GPU.
Dlatego samo wykorzystanie CPU niczego nie mówi. W GPU jest inaczej, o tam się to skaluje normalnie.
@Variv: @Syn_Krzysztofa: Prawie 10-letni procesor AMD to raczej nie jest reprezentatywny przykład. Ekspertem nie jestem, ale ostatnio trochę testowałem W3 i RDR2 z włączonym MSI Afterburner i o ile zdarzał mi się w miastach bottleneck powodowany przez procesor, o tyle wtedy po prostu on pracował na 100%, a grafika niżej. Sytuacji, gdy żadne z nich nie pracuje na 100% nie zauważyłem. Oczywiście nie mówię, że to daje pełny obraz i
Oczywiście nie mówię, że to daje pełny obraz i że nie ma jakichś bardziej ukrytych zysków z nowego procka, ale jednak przypadek z nagrania jest skrajny (i byłby łatwy do zauważenia).


@Jan_K: Przypadek jest skrajny bo połączone mocne karty z tak słabym CPU. Realnie nie miałbyś takich mocnych GPU do przy takim CPU. I po prostu tutaj to widać. Jednak ja mogę powiedzieć jako użytkownik wcześniej i5 4670K i teraz i9
Przypadek jest skrajny bo połączone mocne karty z tak słabym CPU


@Variv: Słabym, ale nie w sensie liczby rdzeni, czy nawet taktowania, tylko cache'u i braku jakichś instrukcji. Jest on po prostu stary.

Różnica w wartościach low fpsów jest chyba mierzalna przy zmianie procka.

BTW Na starym kompie grałeś na SSD, czy HDD? Nie wiem, może to tylko moje wrażenia, ale na na i5-4690K w W3 (trochę zmodowanym) w Novigradzie odczuwałem
A, no i jeśli interesowałeś się tematem to chodzi za mną taka kwestia - jeśli np. w Saint Denis w RDR2 mój procek wyciąga 40 klatek i minimalnie blokuje kartę graficzna, a ustawienia mam z grubsza średnie, to czy przy zmianie karty graficznej na mocniejszą i zmianie ustawień na wyższe procek dalej będzie wyciągaj tam 40 klatek, czy też te wyższe ustawienia odbiją się negatywnie na jego tempie dostarczania klatek do GPU?
@MrBeast:

Coś drogie te części, szczególnie karta i proc.
ryzen 2700x do gier przy tej cenie to topienie kasy. ryzen 2600 lub 1600AF dadzą praktycznie tan sam fps w grach. Zaoszczędź na cpu i dołóż do RTX 2060 SUPER W poniedziałek zaczną ludziom przychodzić ryzen z aliexpres i zaraz powyskakują na olx. Poniżej 500zł kupisz 2600/1600AF/3500
Płyta też nie musi być taka mocarna, te procki ciągną w grach około 65 watow.