Wpis z mikrobloga

@chianski: ładnie, w Austrii byłem i możliwe, że w tym miejscu :) - ale powiem Ci, że zabawa jest fajna także małym econoboxem na tych serpentynach, polecam - ACZKOLWIEK - przyjechali Niemcy swoimi autami, coś takiego jak tu + Bentleye, Rollsy - no szybko skończyli - przejazd myślę ok 2x szybciej niż mój, jeśli nei lepiej - nie jestem samobójcą, by się z nimi ścigać, najwolniejszy nie byłem, ale oni wyraźnie
@Student_AWAS: Nawet myślę, że jakiś hot-hatch, albo tanie sportowe auto typu Miata czy używane Z3/Z4 dadzą na takiej drodze większą frajdę niż auta z mocą >300 km czy auta pokroju Rollsów i Bentleyów o których piszesz. Jakbym miał wybierać, to wziąłbym swoją wymarzoną 993 Carrerę S w manualu, nic więcej mi nie potrzeba ()
@chianski: Kia Rio 2013, 1.4 109KM, 6 gang - mam od nowości, moje lube auto :). 200K km i dalej ładnie idzie :>. Mam też nowe auto, Optime, ale wolę jeździć tym mniejszym xD

Parę szlaków górskich zaliczyłem, Bernarda, Gotharda, trochę pojeźdizłem po górach w Austri, Niemcy (w tym Saksonia, b polecam, Bawarie zresztą też), a także N5 we Francji :) https://en.wikipedia.org/wiki/Route_nationale_5

Poza tym przełęcz Szipska, Transfogoraska, Bałkany... Transfogoraska jest też
Pobierz S.....S - @chianski: Kia Rio 2013, 1.4 109KM, 6 gang - mam od nowości, moje lube auto...
źródło: comment_1606132591ETBOzzJQSmIIDBd9KFNhrc.jpg
@Student_AWAS: O cholera, ale kozacko! Mały ale wariat, lubię takie autka. Sam zastanawiam się nad poprzednią generacją Polo (oczywiście w trzech drzwiach), ewentualnie up! z jakimś mocniejszym silnikiem (taki gti to byłoby złoto, ale są w cholerę drogie XD)
@chianski: to akurat średnio mocny silnik xD, choć najmocniejszy jaki był w tych autach w Europie - mi starcza. 190 pojedzie.

Econoboxy są ok, ale polecam koreańskie bądź japońskie.

Natomiast przedtem miałem Getza i imo był troche zrywniejszy, bo lżejszy :), ale tu spokojnie starcza mocy, co prawda jakby był tu 1.6GDi jak w USA to też bym nie narzekał, ale jest bardzo dobrze.
@ZlodziejBilonownic: to byl dziwny silnik, 1353 albo 1347, stara Alpha, ale dawala rade + inna skrzynia, 5, stad moze to wrazenie. 1.4 16v Beta w Getzie to juz rakieta, przy umiejetnym zmienianiu biegow ludzie robili ok 8-8.5s do 100.

Kupilbym jeszcze raz to autko ¯\_(ツ)_/¯ rdzewialo, ale poza tym extra.