Wpis z mikrobloga

@bsl ABS. Zamówiłem w drukarni, nie muszę się zatem martwić o to że coś nie wyjdzie, bo jak nie wyjdzie to naprawia na swój koszt :)

Póki co nie mam swojej własnej drukarki
@Andr3v: @bsl: @Stef444n: Realnie żaden filament po druku nie może w 100% być stosowany z żywnością. Certyfikaty na niektóre PLA i inne filamenty do stosowania z żywnością są ale one dotyczą tylko filamentu w opakowaniu. Jak już go przetopisz to już wydruk takiego certyfikatu nie dostaje.

Ale co do stosowania do takich foremek to czy to będzie PETG czy to będzie PLA czy ABS nie ma realnego znaczenia.
PET-G może mieć (to właśnie on jest stosowany w przemyśle spożywczym).


@Andr3v:

nie, w przemysle spozywczym stosuje sie PET, a nie PETG :)

Ogolnie, jak mowa o temperaturze pokojowej i normalnym cisnieniu, to wszystkie filamenty sa tak samo "szkodliwe".

Jednoczesnie, wszelkiego rodzaju dopuszczeniami do kontaktu z zywnoscia mozesz podetrzec sobie tylek, bo taki certyfikat ma filament NIEPRZETWORZONY. Bo maszyna musiala by spelniac wymogi przerobki, a po wyprodukowaniu czegos musialbys to badac.
a jak ma się taki wydruk jeżeli zostanie pokryty żywica epoksydowa z atestem?


@MegaZU0:

dalej, powinienes wykonac badania koncowego produktu :P


Ale po pokryciu produktu zywica, zamkniesz pory w plastiku (serio, wydrukowane rzeczy sa bardzo nieszczelne, co widac jak np pokryjesz plastik woda z mydlem i poddasz dzialaniu wyzszego cisnienia). No i latwiej bedzie utrzymac czystosc, bo zniweluje sie wiekszosc wglebien miedzy warstwami :)

O ile osobiscie nie mam problemu z