Wpis z mikrobloga

Planuję w tym roku przygotować kolację wigilijną, taką z 12 posiłkami, bo w sumie u mnie wigilia jest dniem, który po prostu spędzamy razem, zjadamy wspólną kolację i oglądamy komedie lub wspominamy. A moja mama nie ma siły ani czasu na przygotowywanie tylu posiłków, więc chciałabym się wykazać. Boję się, że się nie wyrobię z połową rzeczy, może jakieś tipy za co zabrać się wcześniej, żeby się wyrobić? xD

#gownowpis #pytanie
  • 9
@Waderra
@choramuchomora Właśnie myślałam nad tym, żeby uszka, pierogi zrobić teraz i zamrozić. Barszcz nastawię rano i też jakoś pójdzie. Sałatkę jarzynową będę robiła dzień wcześniej bo to może stać, śledzie marynuję jakieś dwa tygodnie przed świętami, więc to też odchodzi. W sumie kapustę i rybę zrobi moja mama, bardziej się zastanawiam kiedy zacząć robić rybę po grecku, ale nie chciałabym jej mrozić, piernik też upiekę dzień lub dwa wcześniej, ale jakoś
@choramuchomora to też prawda, zawsze się stresuję jak mi na czymś zależy. :) W sumie to teraz jak ogarnęłam to zrobię barszcz dzień wcześniej, skorzystam z rad babci, ostatnio mama gotowała barszcz rano i też był pyszny, ale ja się lubię bawić nowymi przepisami, więc zobaczymy co z tego wyjdzie. A mam jeszcze pytanie,
@Waderra
@choramuchomora wiecie może gdzie kupić dobre suszone grzyby? Albo przynajmniej gdzie szukać, bo nie jadam grzybów prawie