Wpis z mikrobloga

G2NK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 14 [IV Rozdział]

Było chwilę przerwy, właśnie skończyłem grę, no ale trzeba dokończyć co się zaczęło jednak nie będzie takiej formy jak wcześniej i wypiszę w punktach. W V rozdziale dużo rzeczy robiłem więc pewnie również wypisze w punktach i jakoś to uogólnie żeby było jak najmniej. Straszne nudy w tym 4 rozdziale ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W IV rozdziale:
- rozmowy z łowcami smoków, kradzież kieszonkowa, pobiłem ich
- wyczyściłem ponownie teren wokół zamku z orków
- okradłem wszystkich w zamku i porobiłem jakieś zadania
- pierwszy smok: Pandrodor
- zadanie dla Talbina
- kusza +10% u Udara
- topór berserkera od Rethona
- mikstura siły od Orika (pytamy o wyposażenie – zadanie z hosh pakiem)
- Górska forteca, Gorn, Pedrakhan
- powrót do Jarkendaru, wyczyściłem (prawie) wszystko, nauczyłem się kuszy u Henry'ego 10%
- poszedłem do Xardasa bo znika w V rozdziale i odpaliłem kilka dialogów które zostawiłem na ten moment żeby dostać więcej expa + wróżba od Abuyina
- wróciłem do GD, z Angarem jest taka sprawa, że znika gdy zabijemy wszystkie smoki. Żeby zdobyć dodatkowy exp gadamy z nim w zamku, idziemy w okolice grobowca i on tam się pojawia, zdobywany amulet lub oddajemy mu go po rozmowie jeśli zdobyliśmy go wcześniej, potem spotykamy go znowu przy starej chatce Cavalorna i dostajemy exp. Na koniec go pobiłem oczywiście.
- kolejnym smokiem był Finkregh
- jako ostatniego smoka zostawiłem Feomathara (ognisty) żeby mieć bliżej i pójść do niego z Biffem (wynajmujemy go). Jeśli pójdziemy z nim na smoka i będzie on ostatnim to mamy dialog w którym mówimy że wszystkie smoki nie żyją i dostajemy 1000 expa.

Wszystko po drodze oczywiście czyściłem, ale jeszcze wrócę tu w V rozdziale bo w kilku miejscach nie byłem.

Rozdawanie punktów do 40 levela:


Poprzednia część:https://www.wykop.pl/wpis/53799853/g2nk-build-kusznik-czesc-13-iii-rozdzial-czyli-oko/
Wszystkie części na tagu: #gothickusznik

#gothickusznik #gothic #gothic2 #gothic2nk
Pobierz kRpt - G2NK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 14 [IV Rozdział]

Było chwilę przerwy, właśnie sko...
źródło: comment_1606575707gD2vOrz3ac8zpd5nebDUq0.jpg
  • 18
@zarev: W sumie nie napisałem jak się z nimi rozprawiłem. Z Pandrodorem pomógł Cipher i Rod to wiadomo. Z Pedrakhanem nie wiedziałem co sie #!$%@? bo jakoś strasznie szybko mu sie HP regenerowało, dostawał cios i po sekundzie full. Demon zawsze go solo rozwalał a teraz nic, przyzwałem demona, demon umierał a smok full hp. No ale za chyba trzecim razem się udało, już nie pamiętam czy kuszą czy toporem. Z
@kRpt: Mam jedno pytanie, ten dialog z Biffem o pokonaniu wszystkich smoków jest dostępny tylko jak jesteśmy łowcą smoków, czy gildia nie ma znaczenia? Bo pamiętam, że kiedyś udało mi się pogadać o tym z Biffem, ale byłem wtedy łowcą, a potem będąc paladynem coś nie mogłem odpalić tego dialogu i się zastanawiałem, czy czegoś źle nie zrobiłem.
@maciorqa: Można go zatrudnić chyba w każdej gildii. Ja robiłem to pierwszy raz, grając inną gildią nie próbowałem. Na wiki jest jedynie to "Jeżeli pomoże Bezimiennemu pokonać ostatniego smoka, to po walce z gadem gracz będzie mógł powiedzieć mu, że wszystkie smoki nie żyją. Bohater otrzyma wtedy 1000 punktów doświadczenia."
@kRpt: Tak, na pewno go można wynając bez względu na posiadaną gildię, ale nie jestem pewny, czy możliwość poinformowania go o pokonaniu wszystkich smoków nie jest zarezerwowana tylko dla łowcy, gdyż tak jak mówię, ostatnio podczas gry paladynem coś nie mogłem aktywować tego dialogu i dlatego się spytałem, bo myślałem, że może Ty wiesz.
@kRpt: Wow, nie wiedziałem o tym 1000 exp za zabicie ostatniego smoka z Biffem :) Nigdy go nie wynajmowałem, bo zawsze szkoda mi było kasy. A jak wygląda kwestia doświadczenia za potwory, które ubija Biff gdy go wynajmiemy? Wpada exp Beziemu tak jak podczas wędrówki z np. Laresem czy trzeba samemu zadać ostatni cios?

I żeby starego druha Angara pobić, no wiesz co... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Davos87:

Wpada exp Beziemu tak jak podczas wędrówki z np. Laresem

tak

bo zawsze szkoda mi było kas

nie oddawaj mu połowy łupów tylko daj kase, najpierw chce chyba stówe a potem chciał znowu stówe więc jedynie 200 razem

I żeby starego druha Angara pobić, no wiesz co

potem pojawia się na farmie Bengara więc znowu można go pobić na exp, a potem w Irdorath ( ͡° ͜ʖ ͡
@kRpt: jak dla mnie dziwny sposób, jeżeli rzeczywiście budowałeś kusznika.

Skill w kuszy słaby, zręczność niska, siła dopakowana moim zdaniem trochę niepotrzebnie jak dla kusznika.

Do czego zmierzam - budujesz kusznika i ledwo wbijasz mistrza w skillu na 64% (no chyba, że nie czytałeś tablic, ale IV, czy tam V rozdział to wątpię, że tego nie robiłeś), obrażenia kuszy kalkulują się ze zręcznością - masz jej mało, najlepsza kusza wymaga 'tylko'
@MarteenVaanThomm: Co to znaczy, że "nie jest kusznik"? xD Celuje w 170 siły (bez artefaktów) żeby móc nosić topór berserkera na koniec i móc założyć artefakty dające mi tylko zręczność dzięki czemu zręczności będę miał najwięcej, a siły minimum czyli 170. Tablic nie czytałem tutaj jeszcze, miałem je czytać po wbiciu 75% w następnej części, ale przeczytam je w VI rozdziale jak podbije do 80% kuszy u Giriona. Dlaczego? Stwierdziłem, że
@MarteenVaanThomm: Oczywiście mógłbym w ogóle nie bawić się mieczem i nie wydawać PN na walkę 2h. Ale zamiarem było 2h + kusza. Poza tym jak pisałem gdzieś na początku - w 1 rozdziale takie szkielety z miecza już dostawały spore obrażenia, a z kuszy bardzo małe i nawet wydając wszystko w zręczność nie byłbym w stanie rozwalać ich z kuszy.
@kRpt: Ostatni akapit w sumie racja, a tablice byłem pewny, że przeczytałeś xD Ja jako kusznik chyba bym nie szedł w 2h, ale to osobiste preferencje. Podsumowując: kumam, że wygląda to jak wygląda, bo nie czytałeś tablic etc.
@MarteenVaanThomm: A tak wyglądało na koniec 4 rozdziału jak grałem paladynem kiedyś. Tylko że tutaj sporo punktów nie było wydanych jeszcze. W każdym razie kusza ta sama, zręczność podobnie, tyle że 80% w kuszy.
No i taki ork wojownik na 3 strzały umiera więc nie widzę problemu ze zręcznością.
No i tutaj było gorzej bo nie uczyłem się walki mieczem (to co jest to z tabliczek).
Pobierz kRpt - @MarteenVaanThomm: A tak wyglądało na koniec 4 rozdziału jak grałem paladynem ...
źródło: comment_16066582376NhXwXwyUbisrLZUibcNLr.jpg
@MarteenVaanThomm: No to w następnym rozdziale jest na 2. Nawet jak jest na 2 strzały a jest ich dużo to nie da rady zabić zanim dobiegną do nas. Można się gdzieś w drapać (a w gotuku prawie zawsze jest gdzie) a jak nie to mam p o t ę ż n y topór.