Wpis z mikrobloga

Dlaczego w Polsce wciąż trwa system gnojenia drugiej osoby na potęgę, szczególnie na etapie edukacji a nawet w trakcie studiów. Podstawówka/Gimnazjum/Liceum w stresie, bo kartkówka dyktanda sranda. Zapomniałeś datę zniesienia niewolnictwa? Będziesz kopał rowy albo mieszał piach z cementem rozumiesz? do niczego się nie nadajesz. Co z tego że ogarnięta osoba w wykończeniówce wyciągnie 4/5 razy tyle co pani mgr po Kulu.
Skąd wzięło się to poniżenie dla pracy fizycznej. Dlaczego swoje porażki odbijamy na innych żeby się dowartościować. Ktoś z was kopie rowy ? Na studiach źle podłączyłem kabel w trakcie laboratorium i usylaszałem że za taką pracę nie zarobię na suchy chleb i zapraszam pana na zajęcia z inną grupą w celu odrobienia spotkania a teraz do widzenia. Serio? To nic że w tamtym czasie już sam się utrzymywałem. Czemu to ma służyć bo napewno nie edukacji i kiedy wkońcu rozbijamy ten uczelniany beton.
Jeden facet, już były wykładowca prowadzący firmę opowiadał nam wartościowe wskazówki jak nie wtopić, wskazywał swoje błędy, co zrobił by inaczej, motywował, nakierowywał, poprostu uczył. I został zwolniony bo nie było to zgodne z programem. Dziękuję za taką edukację. Uczyć się samemu, studia tylko dla papieru byle by zdać i nawiązania kontaktów.
#studbaza #gownowpis #polska
  • 4
@Emnesti Kompleksy, kompleksy, kompleksy. Prawdziwy Nauczyciel nigdy nie będzie poniżał swojego ucznia. Niestety spośród wszystkich których poznałam, prawdziwych mogę policzyć na palcach jednej ręki. Uważam się za osobę zdolną, zawsze dobrze się uczyłam, ale na studiach zdarzało mi się usłyszeć, że nic nie potrafię :D Trzeba nauczyć się to zlewać, robić swoje i przede wszystkim poznać swoją wartość.
@Emnesti: chętnie podpowiem skąd wzięło się „poniżenie” dla pracy fizycznej na moim przykładzie
moi rodzice pracują fizycznie, tata od samego początku swojej młodości warsztaty, piekarnie, teraz jest robotnikiem po prostu, ma swoje lata, a siły wiecznie młode nie będą, dlatego bardzo chcieli, żebym chociaż ja była „wykształcona” i nawet nie po to, żeby zarabiać więcej, ale po prostu, żeby nie pracować w ciężkiej, fizycznej pracy
takiej pracy nienawidzą szczególnie osoby, które
@Emnesti: szanuje osoby fizyczne, ale rowów bym nie chciał kopać nawet za 10 koła, ciężka robota, wykończeniówka jest całkiem spoko choć tylko miesiąc robiłem, to też nie mam pełnego obrazu,. Stereotyp głupka zawodach fizycznych niestety będzie rósł, a co gorsza nie będzie w większości przypadków nieprawdziwy patrząc, kto teraz chodzi do zawodówek