Leicester - Manchester United
Chyba najtrudniejszy mecz dnia do typowania. Mimo że osobiście kibicuję Manchesterowi, nie jestem w stanie wyobrazić sobie ich wygrywających jutrzejsze spotkanie, a już na pewno nie w zdecydowanym stylu. Wyjściowa 11stka powinna być podobna do tej z meczu z Leeds, możliwy McTominay zastąpiony przez Pogbę (chociaż podobno z pachwiną tego pierwszego już wsyztsko ok), ewentualnie Greenwood zamiast Jonesa (o jego kontuzji nic nie wiem). Warto zaznaczyć że wygrana z Evertonem w pucharze kilka dni temu została w większości wypracowana przez "drugą jedenastkę", jednak obie bramki dające zwycięstwo to w dużej mierze zasługa dwóch zmienników, Rashforda (asysta) oraz Martiala (bramka i asysta), których jutro powinniśmy oglądać od pierwszych minut spotkania. Na odnotowanie zasługuje też dzisiejszy trening przeprowadzony w miejsce tradycyjnego, świątecznego obiadu członków klubu.
Znacznie mniej mogę powiedzieć o Lisach. Ich ostatni mecz jaki oglądałem to przegrana z Fulhamem 1:2, tak samo jak w przegranym wcześniej meczu z Liverpoolem odnosiłem wrażenie że Maddison hamuje ich wychodzenie z akcjami ofensywnymi, kompletny brak pomysłu na rozegrania i dużo niecelnych podań, jednak po statystykach późniejszych spotkań widać że gorszy okres powinien mieć za sobą. Wygrana z Brighton oraz Tottenhamem, obie bez starconej bramki oraz przegrana 0:2 z Evertonem, gdzie mimo to pokazali się nie najgorzej kreując wiele sytuacji.
Spodziewam się wolnego startu, odważniej mówiąc 0:0 ht, przebieg drugiej połowy to dla mnie zagadka. Mój typ to podwójna szansa na remis oraz pierwsza połowa poniżej 1,5 bramki, jednak prawdopodobnie nie zagram tego drugiego a pierwszy tylko w bardziej ryzykownych kuponach.

Fulham - Southampton
Chyba nie tylko ja jestem zachwycony grą Southamptonu w tym sezonie, szczególnie tą defensywną. Jutro zabraknie jej kluczowego elementu, Vestergaarda który zmaga się z kontuzją kolana (wykryty płyn w jego okolicach). Nie zobaczymy również najlepszego strzelca Świętych w tym sezonie, Ingsa który musiał zejść z boiska tuż przed przerwą ostatniego meczu z Manchesterem City (przegrany 0:1). W drugiej połowie wspomnianego spotkania, mimo iż Southampton spędził sporo czasu na połówce rywali nie udało im się oddać celnego strzału na bramkę (dla porównaniua trzy w pierwszej połowie). Mam jednak nadzieję że brak tych dwóch jakże ważnych zawodników nie wpłynie znacząco na grę zespołu.
O Fulhamie powiem niewiele, oglądając ich mecze rzucił mi się w oczy jeden fakt - fenomenalne interwencje Areoli. W połączeniu z bramkiem Ingsa po drugiej stronie może stworzyć to mało obfite w gole widowisko (-3,5 bramki @1.35?). Nie pomoże im również brak menadżera, Scotta Parkera, który wylądował na kwarantannie po kontakcie z chorym na koronawirusa członkiem rodziny w czasie świąt.
Ignorując braki kadrowe Southampton moim typem jest ich wygrana, raczej bez straconej bramki (0:2), zakład X2 brzmi dla mnie całkowicie bezpiecznie.

Manchester City - Newcastle
Oglądając spotkanie Newcastle z Crystal Palace kilka tygodni temu byłem mile zaskoczony tym jak bardzo kleiła się ich gra, zrozumienie między zawodnikami było na wysokim poziomie. Jednak wrażenie całkowicie zniknęło przy meczu z West Bromem, udało im się wyszarpać tam jeszcze 3 punkty jednak im dalej tym gorzej. Wysoka przegrana z Leeds, remis z Fulhamem które ostatnie 30 minut spotkania grało w dziesięciu oraz przegrana w pucharze z Brentford gdzie nie pokazali wiele w ofensywie.
City zaliczyło kilak dni temu zwycięstwo w meczu z Arsenalem, którego obrona rozjeżdżała się niemiłosiernie i byłem zdziwiony że strzelili "tylko" cztery bramki. Nie widzę powodów dla których mieliby się zatrzymywać, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie że w meczu z Newcastle zanotują ich więcej, brak błyszczącego ostatnio Gabriela Jesusa nie powinien stanowić większych przeszkód przy tak szerokiej kadrze. Mój typ w tym spotkaniu to handicap -1 City oraz bardziej ryzykowne, minimum 5 bramek City (sam tego zakładu nie miałem, wybrałem "dokładny wynik: inny" po kursie @3.95 kmwtw)

#bukmacherka

/Pierwszy raz swoje wypociny wrzucam tu, zwykle kończą w bardziej skrótowej i zrozumiałej tylko dla mnie formie w papierowym zeszycie (taki mam system, wieczorem rozeznanie przed samymi mecxzami granie żeby wyeliminować ewentualne braki kadrowe). Dajcie znać czy komuś to w ogóle tu potrzebne, jesli tak (może) jutro przepiszę na język zrozumiały dla reszty społeczeństwa resztę spotkań i będę kontynuował. Zapraszam również do zwracania uwagi na błędy w logice (w stylu jdno piszesz drugie grasz), często mi się to zdarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
@EjniaKK: znaczące osłabienia w kadrze, stan richarlisona jest mi nieznany ale rodriguez raczej dziś nie zagra. W ostatnich meczach nie pokazali zbyt wiele, rezultaty może i sensowne ale piłki to oni zbyt długo utzrymywac nie potrafili, w pucharze z Man utd skleili może 2-3 niebezpieczne sytuacje przez całe spotkanie.
Z drugiej strony Szable które przez większość osób zostały już naznaczone murowanym spadkowiczem. W ostatnich spotkaniach walczyli z całych sił, często wbrew