Wpis z mikrobloga

Po przenosinach danych z #huawei P20 Pro na #xiaomi Mi Note 10 wiele aplikacji (m.in. Aliexpress, Allegro) zaczęło sypać błędami wywołanymi przez Huawei Mobile Services (których przecież w Xiaomi nie ma). Do przenosin użyto aplikacji Mi Mover. Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Reinstalacja aplikacji albo wyczyszczenie danych aplikacji nie pomaga.

#telefony #android #pytanie #pytaniedoeksperta
hyperlink - Po przenosinach danych z #huawei P20 Pro na #xiaomi Mi Note 10 wiele apli...

źródło: comment_1609862788DuD5twv2hq5NuNMrvro1Xm.jpg

Pobierz
  • 12
@hyperlink: widocznie mi mover zainstalował też usługi Huawei (które są zwyczajnie aplikacjami) a które nie potrafią działać na innych telefonach niż Huawei zapewne. Znajdź je na liście aplikacji w ustawieniach i usuń.

Ustawienia - aplikacje - zarządzaj aplikacjami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hyperlink: inna sprawa że na Huawei mogłeś mieć wersję apek stworzona pod HMS i powinieneś je pobrać z sklepu Play lub zaktualizować za jego pośrednictwem
@hyperlink: no wygląda to tak jakby HMS Core zmieniło ci ustawienia systemowe jakimś cudem (pewnie jakiś trick #!$%@?). Polecam jednak zrobić HARD RESET albo HARD FLASH, czyli wgrać całkowicie czyste oprogramowanie, a nie ustawieniami fabrycznymi.

Hard Reset w xiaomi z tego co pamiętam robi się tak, że przy uruchomieniu telefonu trzymasz Vol Up + Włącznik
i pojawi się menu gdzie będzie opcja WIPE ALL
@SuslogonPreriowy: Akurat nie mój telefon, tej osobie już takie rozwiązanie odpowiada więc luz. Pierwszy raz się jednak z czymś takim spotkałem żeby tak to się wgryzło. W każdym razie dzięki za podpowiedź, może następnym razem to poprawię ( ͡° ͜ʖ ͡°)