Wpis z mikrobloga

#chiny #fakenews #banhammer #moderacjacontent

@sancho jest autorem znaleziska

Urządzenie autodestrukcyjne w hełmach żołnierzy chińskich.

Znalezisko miało ok. 1400 wykopów i spadło z rowerka, razem z autorem, za co propsy dla moderacji.

Robię nowy wpis, bo zanim zdążyłem wysłać komentarz do OP-a, możliwość komentowania została wyłączona.

@sancho napisał:

Po zatem według mnie źródło jest wiarygodne. Nie podzielam twoich uprzedzeń do NTDTV.


Jestem uprzedzony do NTDTV tak samo jak jestem uprzedzony np. do Frondy, bo wiem, że mają bardzo jasno określoną agendę i w przeszłości wiele razy udowodniono im kłamstwa. To powoduje, że nie daję z góry wiary żadnym ich artykułom i zawsze weryfikuję ich informacje. Jeśli informacje okażą się prawdziwe (co przecież również się zdarza), to okej. Jeśli okażą się nieprawdziwe, to należy to nagłaśniać.

Według Ciebie źródło jest wiarygodne, bo nie zadałeś sobie absolutnie żadnego trudu, by je zweryfikować, do czego się zresztą przyznałeś. Według mnie źródło nie jest wiarygodne, bo nawet pobieżne przeczytanie artykułu po chińsku i wyszukanie rzekomych źródeł wykazało, że skłamali. Jedyny post, do którego się odnoszą, nie pochodzi z żadnego oficjalnego źródła; jest jedynie postem jakiegoś blogera na Weibo, do tego sam post został usunięty, pewnie za szerzenie kłamstw, co jest częstą praktyką w chińskich social mediach. Zresztą, nawet na ich screenie można zobaczyć, że post ten ma oszałamiającą liczbę dziesięciu komentarzy. Tak czy inaczej, jak już wspomniałem, strona guancha.cn, do której autor wpisu na Weibo się odnosi, nie odnotowuje żadnych wzmianek o czymkolwiek związanym z autodestrukcją w kontekście chińskiego sprzętu wojskowego. Więc wszystko jest spreparowane.
SpaghettiSupernova - #chiny #fakenews #banhammer #moderacjacontent 

@sancho jest a...

źródło: comment_1609941598WgP9c4Vrpwzk6ubluluRxZ.jpg

Pobierz
  • 8
@SpaghettiSupernova: No nie wymagaj od ludzi, żeby weryfikowali źródła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą ile głównej jest zasrane jakimiś antyszczepionkowcami, antysemityzmem, etc.

Ty nie ufasz, bo znasz ale pewnie autor nie znał. Poza tym zdarzały się na głównej i w drugą stronę, materiały global times czy xinhua.
Czasem ignorancja, czasem chęć wrzucenia jakiegoś znaleziska, które będzie miało płomień a czasem wręcz celowa manipulacja i szerzenie propagandy. To
@sancho: Umknął mi jeszcze jeden komentarz, na który nie odpowiedziałem.

Jeszcze jedno. Widząc te wszystkie twoje wysiłki, żeby z tego zrobić fake newsa, zastanawiam się, 你碰巧为中国人工作吗?


Koleś, ale to Ty wrzuciłeś fake newsa, nie ja xD No i oczywiście najłatwiej zarzucić, że jest się opłacanym trollem ( ͡° ͜ʖ ͡°)