Wpis z mikrobloga

Hej, planuje kupic swoj pierwszy w życiu zestaw gitarowy. Mój budżet to okolo 2500-3000zl. Amp to będzie boss katana 50mk2, natomiast nie jestem pewnien co do samej gitary, co byście doradzili w przedziale 1500-2000zl? Z tego co w internecie sobie narazie upatrzyłem to yamaha pacifica 112v czy Squier classic vibe 50/60. A może coś jeszcze innego w tej cenie? Szukam dość uniwersalnego wiosła, bo z racji tego, że jestem początkującym grajkiem, to nie znalazlem jeszcze swojego brzmienia.
#gitaraelektryczna #gitara
  • 21
@meshack: raczej bym coś nowego preferował, bo jak pisalem - jestem początkujący, więc można mi wcisnąc byle co i w jakimkolwiek stanie a i tak bym się nie połapał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Devest: Jak to ma być coś uniwersalnego, to raczej chyba Squier Contemporary, a nie Classic Vibe. Tyle, że w tym przedziale cenowym jest już pierdylion interesujących propozycji, kilkanaście fajnych LTD, jakieś Ibanezy typu JEM Jr., kilka ciekawych Schecterów, indonezyjskie Jacksony z serii JS32 (nawet poniżej 1500 zł), po prostu multum opcji.
W sumie komuś, kto nie wie, co chce kupić, pewnie powiedziałbym, żeby wziął jakiegoś Squiera Stratocastera z 22 progami i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_Hand_of_Fate: Miałeś kiedykolwiek do czynienia z JEM Jr? W miarę gra, ale mnóstwo ludzi narzeka nawet na takie banały jak krzywo nabite progi...
@Devest Zastanawiałeś się nad poszukaniem jakiegoś znajomego ogarniętego w tematach gitary? Mógłbyś kupić nawet używaną pacifice i po pół roku ją sprzedać bez straty, a potem władować 2 koła w coś wyższego i już specyficznego pod względem tego co chcesz grać. Pacifica 112v to nawet więcej niż potrzebujesz
@Rookie34:

Miałeś kiedykolwiek do czynienia z JEM Jr? W miarę gra, ale mnóstwo ludzi narzeka nawet na takie banały jak krzywo nabite progi...

Szczerze, to nie, ale słyszałem pozytywne opinie. Chociaż co do krzywo nabitych progów, to generalnie mieści się to w ramach moich doświadczeń z Ibanezami za 1200-1300 zł (plus brak szlifu/polerowania). Ale cóż, za krytykę Ibaneza można dostać po ryju, więc staram się unikać ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_Hand_of_Fate: w sumie możesz mieć rację. Im produkt jest lepszy, tym pojedyncze krytyczne opinie są głośniejsze, a dźwięk JEM Jr jest ciągle chwalony. Szkoda, że op nie może nikogo poprosić o pomoc z używką
@Rookie34: Nie mam pod ręką zadnego muzycznego kolegi ;/
A może zamiast kupowac Boss Katanę 50 za 1000zl lepiej kupic jakis tani wzmak za 200-400 i Fender Player Stratocaster HSS? jeszcze małowiele bym się w budzecie zmieścił. A jak już się coś nauczę grać to bym kupił katanę 100, co o tym myślicie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devest: otaguj jeszcze resztę. Możesz polować na jakiegoś Fendera deluxe/champion na olxie. Co do Fendera się nie wypowiem, ale na naukę wystarczy Ci nawet taki tani wzmak i pac 112, bo najsensowniejsze jest na początku granie na cleanie, bo lepiej wyczujesz swoje błędy
@Devest: Mordo, w cenie 1,5k papieru to każda gitara będzie ok, jak nie jesteś zdecydowany to weź po prostu taką jaka ci się najbardziej podoba... Celowałbym też w coś z kombinacją hambucker i single żebyś mógł ocenić jaka jest różnica w brzmieniu i co bardziej ci się podoba.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devest: ja bym został przy Katanie, starczy ci na długo. Sęk w tym że brzmienia gitara nie kreuje w największym stopniu, robi to głównie piec. Jeśli kupisz tani badziew to raczej nie poczujesz, że gra na gitarze jest fajna. Ale do gitary jak najbardziej zalecam dozbierać na nówkę albo kupić używkę i mieć tego Playera, bo to bardzo dobra, cholernie wygodna i przystępna cenowo seria. Jednak jeśli będziesz mieć super gitarę
Dobra, to poucze sie na akustyku brata(tez dopiero co kupil :D) a w miedzyczasie dozbieram zeby miec zestaw fendera + katane, chyba najsensowniejsze sie to wydaje. Dzięki za pomoc