Wpis z mikrobloga

Moglby mi ktos pomoc albo cos podpowiedziec? :/

Wydaje mnostwo pieniedzy na badania, diagnozy, konsultacje a dalej nie wiem co mi dolega z wieloma roznymi rzeczami, ktore sa dosc bardzo powazne a ja sie boje ze niedlugo stanie mi sie cos naprawde zlego albo umre...
Tyle roznych rzeczy mi dolega ze tak naprawde musialbym ciagle umawiac sie do innego lekarza.... Odkad zaczely mi sie pojawiac od tygodnia powazniejsze objawy neurologiczne to zaczalem robic badania maksymalnie szybo jak moge. Musze dzialac na wlasna reke i samemu wszystko planowac bo zaden lekarz jakiego spotkalem nie stara mi sie pomoc z tym wszystkim tylko robi swoja dzialke i koniec...

2.5-3 miesiaca temu dostalem COVID, trwal on miesiac. Dzis odczuwam problemy doslownie ze wszystkimi rzeczami.

25 lat, 185 cm. 110 kg, praca siedzaca przed komputerem.
Pije glownie wode, od 4 miesiecy dieta dosc lekkostrawna, 0 alkoholu, 0 papierosow.

Wszystke obecne objawy jakie mi dolegaja (pewne problemy gastrologiczne juz mialem wczesniej)
1. [od 2.5 mies] dziwne uczucie w sercu - ciezko mi to poprawnie opisac, czasami mniej, czasami bardziej odczuwam cos z okolic serca, nie wiem czy odczuwam jego prace / wibracje / pulsowanie, czy prace zyl czy mam tam jakis zator. Potrafie to odczuwac niezaleznie od tego czy mam cisnienie 150 czy 120. Leki uspokajajace ani psychiczne nic nie pomogly. Po 2-3 tyg. stosowania Noliprel Forte dolegliwosci zaczely sie zmniejszac - aczkolwiek nie wiem czy to byla kwestia tego leku. Odstawilem ten lek. Po ok. 2.5-3 tyg. objawy zaczely wracac. Na ten moment konsultuje sie z czwartym kardiologiem, ktory przepisal mi Betaloc ZOK i zalecil tomografie klatki piersiowej.
Badania jakie mialem:
-echo 1. - poszerzona jama lewego przedsionka, wymiary pozostalych jam serca w normie. Pogrubiala przegroda m-komorowa, kurczliwosc prawidlowa. Lagodna niedomykalnosc zastawki mitralnej + trojdzielnej + bez cech PH. Jamy serca bez dodatkowych ech dodatkowych. Osierdzie bez zmian.
-echo 2. - lewa komora - koncentryczny przerost scian, kurczliwosc prawidlowa, symetryczna, dobra funkcja skurczowa z ef 64%. Dobra funkcja rozkurczowa lewej komory. Dobra funkcja skurczowa prawej komory. Graniczna wartosc lewego przedsionka. Aorta wstepujaca i zstepujaca bez patologii w zakresie dostepnym badaniu. Osierdzie bez zmian.Holter EKG - rytm zatokowy o czestosci sredniej 71/min, min 45/min o 7.34, maks 125/min o 10.02, zarejestrowano 3 poj ExSV, 1 poj ExV, bez arytmii zlozonych, bez zaburzen przewodzenia, bez pauz powyzej 2 sek.
-EKG Wysilkowe wedle BRUCE - Ujemne
-rtg pluc - niby ok
-usg pluc - niby
-okspirometria - fvc 85%, fev1 78%
-tomografia klatki piersiowej- czwarty kardiolog mi ja zalecil i w czwartek bede robic. podejrzewa serce albo pluca

2. zawsze po wejsciu po schodach serce mam zadyszke i tetno nawala [od 3 mies, od samego poczatku covida]
3. Bole stawow - chyba to sa stawy. Czuje to pare cm w dol za kolanami. Bol najczesciej odczuwam podczas wysiadania z auta lub kucania [od okolo 1.5 miesiaca]
4.Dretwienie, cierpniecie, mrowienie w dloniach i stopach [od ok. 2 miesiaca]
5.Czasami bol lub klucie w prawej stopie, zawsze tylko od spodu [od 2 miesiecy]
6.Czesto o roznym natezeniu, czerwone koncowki palcow u dloni, na obu rekach [od ok. 2 miesiaca]
7.Caly czas o roznej sile, zaczerwienienia na dloniach od strony wewnetrznej, nieraz wszedzie, nieraz tylko w niektorych miejscach [od ok 2 miesiaca]
8.Czasami, bole/klocie na prawej dloni, od strony wewnetrznej, praktycznie tylko w miejscu Hand Thenar [od ok 2 mies]
9. Siedzialem na krzesle i nagle na palcach prawej dloni zaczely mi sie pojawiac czerwone krwiste plamy tak jakbym mial krwotok czy cos od wewnatrz - zdjecie w komentarzu [dzis, jeszcze przed pobraniem krwi!]
10. wiele rozstepow na brzuchu (od 4 mies jestem na diecie, zdrowo sie odzywiam i Nie Tyje)
11. wypadanie wlosow szczegolnie na glowie ale tez w innych miejscach na ciele [od ok 1.5 roku]
12. czesto, cisnienie 140-150 [od 2.5 mies, ale wczesniej nie badalem go regularnie wiec nie mam pewnosci jak bylo wczesniej, aczkolwiek w przeszlosci zwykle mialem sklonnosci ku wiekszemu cisnieniu]
13. czesto mniej lub bardziej slysze szumy w uszach [od tygodnia]
14. snieg optyczny - zwrocilem uwage na cos takiego u siebie dwa razy w ciagu 2020 roku ale myslalem ze tak sie widzi, byc moze wczesniej juz mialem cos takiego ale nie zwracalem na to uwagi. Tydzien temu mialem wrazenie ze to zjawisko sie pogorszylo wiec zaczalem szukac cos ten temat az natrafilem na to co to jest [od tygodnia]
15. pogorszyl mi sie wzrok, mocno sie zwiekszyl swiatlowstret, mam wrazenie jakbym mial problemy z focusowaniem sie, nieraz mam wrazenie jakbym widzial jakies czarne plamki, nieraz jak patrze na cos a potem na cos innego to mam wrazenie jakby mi zostawal kontur [od tygodnia]
16. mam wrazenie jakbym zaczal troche gorzej myslec i jakbym mial problemy z pamiecia krotkotrwala - nie sa to jakies gigantyczne roznice ale mam wrazenie jakby sie to pogorszylo troche [od tygodnia]
17.czasami, kasze, chyba suchy [od 2.5 miesiaca]
18. ostatnio widzialem na brzuchu krostki - byc moze to nie ma zwiazku z niczym [ciezko mi stwierdzic od kiedy]
19. czasami, napady ciepla w niektorych miejscach na ciele [ciezko mi stwierdzic od kiedy]
20. czasami czuje dziwny, chyba kwasny „smak” w gardle. pojawia sie tez raczej kiedy bekne - nie wiem czy to od zoladka czy powoduje to cos innego. Jest on obecny praktycznie caly czas [od 2 tyg]
21. czesto bole po lewej stronie ciala, na wysokosci brzucha, po lewej stronie ciala albo po lewej stronie ale bardziej od tylu. Mam to od roku, rok temu robilem wiele roznych badan ale specjalnie nic nie mozna bylo ustalic co konkretnie mi dolega (robilem wszystko procz gastroskopii i kolonoskopii....). Po ponad miesiacu przeszlo i odpuscilem. Jakis czas temu to znow nawrocilo, czuje te bole nawet jak jem rzeczy lekkostrowane i stosuje diete, czasem czuje je na czczo [od roku]
22. bole brzucha, wzdecia [od roku]

Problemy gastro to byc moze inna kwestia i nie ma zwiazku z innymi objawami, ale nie wiem.

Niektore powyzsze objawy moglem miec juz przed COVIDem ale nie zwracalem tak na to uwagi lub nie byly tak nasilone.

Dziesiejsze pobranie krwi trwalo 5h bo 5 pielegniarek w szpitalu nie moglo wbic sie w zyly, potem zawolali lekarzy z IOMU z 20 letnim dosw. co ponoc sa najlepsi w tym i tez mieli problem aby znalesc u mnie zyly lokciowe, musieli sie wbijac w inne. Lacznie mialem jakos 18 nakluc zajebiscie bolesnych...

W komentarzach wyniki morfologii z dzis:
Nie ma tam RF ale wynosi on 10.
Western blot na borelioze jeszcze nie mam.
ANA1 jeszcze nie mam.

#medycyna #szpital #covid19 #morfologia #pogotowie #cukrzyca #kardiologia #reumatologia #reumatoidalne #onkologia #nowotwory #okulista #okulistyka #covidoterapiaberecika #koronawirus #pytaniedoeksperta #pomocy #pomoc
@sanus7 @artyq
MP0WER - Moglby mi ktos pomoc albo cos podpowiedziec? :/

Wydaje mnostwo pieniedzy ...

źródło: comment_1610576040VXWoJKWRUARYPJ8Ig6KOxU.jpg

Pobierz
  • 183
@MP0WER: cukrzyca typu pierwszego, choroba autoimmunologiczna bardzo rzadko pojawiajaca sie po przebytej infekcji. Niestety, nie ma lekarstwa - jesli diagnoza sie potwierdzi, bedziesz musial dozywotnio i regularnie stosowac insuline.
@MP0WER: "zawsze po wejsciu po schodach serce mam zadyszke i tetno nawala [od 3 mies, od samego poczatku covida]"

gdzies kiedys slyszalem ze to jest jeden z objawow zapalenia miesnia sercowego jako skutek uboczny przebytej grypy itd
@MP0WER: zrob sobie gastroskopie to nie boli a duzo moze powiedziec na temat twoich problemow i kolonoskopie tez, w sumie to kazdy z nas co jakis czas powinien robic
@MP0WER: Cos dziwnego, jakby choroba autoimmunologiczna albo jakas infekcja atakujaca plytki krwi.

Jakis alkohol albo narkotyki moze? Jakies problemy psychiczne w przeszlosci? Choroby psychiczne w rodzinie?
Saturacja w czasie COVID nie spadla mi nigdy ponizej 90.
Przez jakies 3 tyg od poczatku covida mialem cisnienie ciagle na poziomie 140-170 (tetno mialem czesto 100), dopiero trzeci kardiolog mi przepisal Noliprel Forte i zaczelo sie cos tam poprawiac.

Jeszcze odnosnie punktu 1. z tym sercem to tych dolegliwosci nie odczuwam jakos wiele gorzej w trakcie wysilku fizycznego. Najbardziej mi to doskwiera w pozycji lezacej, jak leze to znosze to o