Wpis z mikrobloga

Taka prawda

Krótko o Nawalnym.
1. Szanuję jego odwagę.
2. Szanuję jego postawę np. w odniesieniu do korupcji.
3. Sugeruję pamiętać, że Nawalny zasłynął wieloma nacjonalistycznymi wypowiedziami.
4. Nie ma w mojej ocenie żadnego powodu sądzić, że Rosja pod rządami Nawalnego byłaby mniej nacjonalistyczna od Rosji pod rządami Putina.
5. Rosja pod rządami Nawalnego miałaby inny, lepszy, image. Lepszy image nacjonalistycznej Rosji to dla Polski zła, a nie dobra wiadomość.
6. Rosja pod rządami Nawalnego byłaby mniej skorumpowana. Korupcja osłabia każde państwo. Lepsza słaba nacjonalistyczna Rosja niż silna nacjonalistyczna Rosja.
7. Jeśli udaje się serwisowi Bellingcat (czytaj: MI6) publikować dane nt. otrucia Nawalnego albo strącenia malezyjskiego Boeinga przez Rosjan nad Ukraina to tylko dlatego, że w Rosji wszystko można kupić. Innymi słowy dzięki systemowi Putina.
8. Nie jestem pewien, czy powinniśmy kibicować Nawalnemu. Jakbym był Rosjaninem to bym mu kibicował, ale nie jestem, więc mu nie kibicuję, choć go szanuję.
9. Putin ma dziś większą władze, niż w 2003 r.
10. W 2003 r. Putin wsadził najpotężniejszego wówczas oligarchę Michaiła Chodorkowskiego do lagru.
11. Skoro Putin dziś na większą władzę niż wówczas to tym samym nie ma też żadnego powodu, by teraz nie pozbył się - w ten czy inny sposób - Nawalnego. Jeśli Putin wyśle Nawalnego do łagru, Nawalnego za 5 lat nikt nie będzie pamiętał.
12. COVID Putina osłabił, ale nie tak jak chcieliby jego przeciwnicy.
13. Nawalny o tym wszystkim wie. Nawalny nie jest też głupi. Ergo albo Nawalny czuje coś, czego ja nie wyczuwam (że Rosjanie mają Putina dość i że nastał czas rewolucyjny), albo gra z kimś w reżimie przeciw Putinowi, albo jest romantykiem i idealistą albo oszalał a polityka to jednak narkotyk.

#rosja #nawalny #putin #demokracja #neuropa #neuropainformuje #witoldjurasz #jurasz #nacjonalizm
Pobierz naczarak - Taka prawda

Krótko o Nawalnym.
1. Szanuję jego odwagę.
2. Szanuję jeg...
źródło: comment_1610971682ARddoBidMbmOaGF1LD7i56.jpg
  • 3
@naczarak:

Jurasz jest jednym z niewielu komentatorów spraw zagranicznych głównego nurtu który ogarnia rzeczywistość, szkoda że musi jak dziociom tłumaczyć w punktach żeby się jakiś półdebil nie przywalił że jest ruską onucą/wielbicielem Putina. Szkoda że nie jest już aktywnym dyplomatą, w normalnym kraju w tym wieku powinien być dalej w służbie państwowej.