Wpis z mikrobloga

#bialystok #kierowcy #ruchdrogowy trochę #bialostockieutrudnienia :-)

Za jakiś czas (co najmniej 72 tygodnie), bo ITD dopiero ogłosiła przetarg na wykonanie instalacji, w Białymstoku przybędą kamery rejestrujące wjazd na czerwonym na dwóch kolejnych skrzyżowaniach. I te w przeciwieństwie do 5 (?) już istniejących mają przynosić wpływy do budżetu :-)

Kazimierza Wielkiego / Sulika
Zwierzyniecka / Ojca Pio

O ile o pierwszym miejscu się nie wypowiem, o tyle drugie to jakaś parodia. Owszem, tam dochodziło do kolizji z powodu wjazdu na czerwonym świetle, ale nie powodu ignorowania czerwonego, a mylnego odebrania zielonego na wydzielonym prawoskręcie w "starą" zwierzyniecką, jako zielonego na wprost. Zresztą już chyba zostało już poprawione, przez jak pamiętam inne umiejscowienie świateł sygnalizacji

Idę o zakład, że liczba kolizji w tych miejscach magicznie zwiększy się

#trzymaczkierownicy znów nie o robocie i znów #filozofietrzymaczakierownicy
Pobierz totalski - #bialystok #kierowcy #ruchdrogowy trochę #bialostockieutrudnienia :-)

Z...
źródło: comment_1611148707E2ZVn9bk8UIAzwckzfeQip.jpg
  • 2
O ile o pierwszym miejscu się nie wypowiem

@totalski: pewnie to trochę kwestia tego, że często tamtędy jeździłem i tego, że to obwodnica (więc pewnie więcej tam nadgorliwców), ale widziałem tam kilka takich fikołków (typu n-ty czekający samochód nagle zmienia pas na ten do jazdy w lewo i prosto po czym przejeżdża sobie na czerwonym w prawo xD) i jakoś mnie kamera w tym miejscu nie dziwi. W sumie jedyny problem