Wpis z mikrobloga

O panie. Bylem w #niemcy u lekarza pierwszy raz z czyms innym niz przeziebienie i na wlasnej skorze moglem sie przekonac jak dziala sprawna sluzba zdrowia. Dzwonie sobie o 16 do przychodni:

- Guten Tag, chcialem sie umowic na wizyte u doktora Mengele. Kiedy jest najblizszy termin?
- A co sie dzieje?
- A od tygodnia boli mnie dupa, ze w Polsce taki dobrobyt.
- To moze pan przyjsc dzisiaj. Doktor bedzie do 17.

Przychodze, czekam 10 minut, po czym wchodze do gabinetu i mowie co i jak. Doktor mowi, ze trzeba jeszcze badania zrobic. Ja sobie mysle, ze znowu tydzien trzeba bedzie czekac, a ten mowi "To zapraszam obok na pobranie krwi i zaraz potem zrobimy USG" xD

Tymczasem w PL:
1. Wstan o 06:30.
2. Idz sie zapisac do przychodni, bo telefonu nikt nie odbiera. Nie ma juz numerkow? No nic, moze jutro xD
3. Przyjdz na umowiona godzine i poczekaj godzine. W koncu wejdz do gabinetu majac na sobie zlowrogie spojrzenia starych bab.
4. "Dzien dobry! Nie mam pana karty, prosze poprosic w rejestracji, zeby przyniesli".
5. Idziesz do rejestracji. W miedzyczasie na twoje miejsce wchodzi stara baba. Po 15 minutach znowu mozesz wejsc do gabinetu.
6. No dobra, to beda takie i takie badanka. U nas termin na USG jest dopiero za 2 tygodnie, ale moze sobie pan poszukac innych przychodni, albo zdechnac xD
  • 81
@Trybus: No ta kasa pozwala tez na lepsza organizacje. Przychodnie sa z reguly male, ale calkiem niezle wyposazone przez co da sie sensownie diagnozowac i latwiej ogarniac logistyke. No i dla lekarzy taka przychodnia to w sumie jak wlasna firma. Wyglada to w sumie jak dentysci w PL.

@Sarza01: Teraz to nie wiem. Taki termin mialem 10 lat temu jak dobrze pamietam xD
@Kresse mnie najbardziej zaskoczyło wypisywanie recepty - dostałem coś na wzor druczku do wpłaty na poczcie po czym babeczka na rejestracji wrzuciła to w coś na wzor faxu i wydrukowała receptę. Czy tak jest nadal?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kresse: tymczasem w UK - proszę zadzwonić jutro... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jutro: proszę wziąć ibuprom, jak nie przejdzie w tydzień to proszę dzwonić

@patrol798: jakbym #!$%@? widział normalnie angielski nhs, bo byłem 2 dni temu z koleżanką na Emergency ( ͡° ͜ʖ ͡°)