Wpis z mikrobloga

@ironek105 ok więc pobrałeś w okresie od 06 do 12. 2020 - 1861 kWh z sieci od operatora czyli to co Ci dostarczyli. Wyprodukowałeś (wprowadziles do sieci) w instalacji w tym samym okresie 1336 kWh. Czyli musisz dopłacić za energię pobrana z sieci po uwzględnieniu współczynnika 0,8 bo 20 % energii wyprodukowanej jest zawsze dla operatora.

i ta różnica to te 400 coś po uwzględnieniu współczynnika
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kumulunga: super, dzięki:) właśnie chcę się nauczyć to rozczytywać ile jeszcze zostało albo ile brakło czy coś. Od lipca mam trochę większe zużycie bo nowe pomieszczenie mam więc to wiem tylko chodziło mi o te wartości :) a orientujesz się może czy takie urządzenie SmartMeter co się gdzieś wpina do licznika to pge zaklada czy jak to działa? Wtedy pokazuje niby fajnie zużycie biezace, dzienne itd i roznice względem pobranej a
@ironek105 niestety nie pomogę, ja przy transmisjach zdalnych licznika mam tylko do czynienia i wszystko od ręki w aplikacji jest dostępne po aktywacji umowy . Przy licznikach bez transmisji zdalnej już niestety nie moja bajka.

Tu ci brakło 500 kWh do pełnego zbilansowania do zera. Myślę że jak zadzwonisz do PGE to Ci podpowiedzą czy mają jakaś opcje. Na pewno na falowniku też powinna się zaczytywać produkcja, może instalator mikroinstalacji coś pomoże
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kumulunga: tutaj w falowniku i aplikacji mam ile dziennie produkcji jest ale chodzi mi właśnie coś takiego żeby było, że np pobrano danego dnia 2 a oddano 4 czyli jestem +2 do przodu. Licznik mam jakiś dwukierunkowy niby ale nie wiem jaki dokładnie. Teraz juz nie wiem ile mi zostało z 1 połowy roku 2020 nadwyżki bo napewno jakaś była i dlatego się dziwię jak to działa wszystko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kumulunga: a jeszcze tak patrze i tutaj na tej stronie co jest wyszczególnione pobrano/wprowadzono wskazanie końcowe licznika na koniec roku czyli 31.12.2020 miedzy pobranym a wprowadzonym to lekko ponad 100 kWh. Więc to 495 kWh co pobrałem to skąd się wzięło? Albo tutaj w tym niby rozliczeniu energii to 1366 kWh rozliczono i pozostało do rozliczenia 495 kWh to jak to rozumieć? Bo jak już mi się zdawało ze zrozumiałem to
@ironek105: pobranoto ile energii wziąłeś w danym okresie z sieci
wprowadzonoto ile wyszło do sieci

wartości te wynikają z odczytów licznika

rozliczono to energia kóra kiedyś została wprowadzona do sieci i już ja odebrałeś
pozostało do rozliczenia to energia którą jeszcze możesz odebrać

pod ta tabelką rozliczono/pozostało do rozliczenia

jest rozliczanie czyli to * 0,8 i jak braknie to niżej masz rachunek na to co brakło +
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zibizz1: czyli pod spodem to 495 to tyle niby brakło tak? A czemu są takie różnice tych jakby wskazań licznika na tej stronie gdzie jest rozpisany pobor/wprowadzenie? Bo wg tej strony różnica to lekko ponad 100 kWh na minusie a jest 495 niby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ironek105: no bo odbierasz 0.8.
Wprowadziłes do sieci 1707 i to (*0.8) wystarcza żeby zrównać 1366 pobranej. Czyli z pobranych 1861 odejmujesz 1366i zostaje 495 za które musisz zapłacić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: a jeszcze pytanie mam co z ta nadwyzka z poprzedniego półrocza czyli od stycznia do lipca? I jak patrze np w aplikacji to produkcja w sierpniu była 609 a tutaj mam za sierpień 398 np.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ironek105: 2 aspekty.
1 Na falowniku masz produkcję cała, a na rachunku masz produkcję pomniejszona prze aktualne zużycie, u mnie 24% zużywam na bieżąco.
2. W poprzednim półroczu już część została rozliczona. Np w czerwcu pewnie w sumie wprowadziłes ok 400kWh. Oni ściągają proporcjonalnie ze wszystkich miesięcy i okazało się że z czerwca na drugą połowę 2020 przeszło ci 71kWh które teraz ci zabrali i rozliczyli.

Na poprzednim rachunku to 71
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: ahaa. Czyli raczej wszystko się tutaj powinno zgadzać? Raczej nie próbują nic namieszać? No w czerwcu ponad 500 niby jakoś wg aplikacji. Wychodzi ze w grudniu sporo bylem na minusie nie? To by się zgadzało bo wtedy żona w innym pomieszczeniu poza domem grzała przez tydzień grzejnikiem elektrycznym 2000w więc domyślałem się że tak będzie :)