Wpis z mikrobloga

Stanę dziś w obronie @Sierzant_Bagieta więc będzie to na tym portalu #niepopularnaopinia #policja #sierzantbagieta
Na wstępie chcę powiedzieć, że nie śledzę gościa, widziałem parę filmów.

1. Zarzucacie mu, że upublicznił dane ofiary przemocy domowej.

Z ciekawości odkopałem to zdjęcie tu na wykopie, tam nie ma upublicznionych żadnych danych, jest skrawek liter od góry i za cholerę nie mogę odczytać i skonstruować z nich imienia i nazwiska, nie wiem o co Wam chodzi.

2. Zarzucacie mu, że jest za odmową przyjęcia mandatu.

Oglądałem ten filmik gdzie wypowiada się w kwestii tej ustawy. On tam jasno mówi, że prawo które próbuje przeforsować PiS istnieje już w Ameryce i tamto prawo jest ok ale ustawa w obecnym stanie w PL jest bublem. On mówi o tym, że każdy mandat trafia do sądu i osoba na którą mandat został nałożony ma dwa wyjścia: 1. Opłacić go i po sprawie 2. Nie opłacić go i wówczas w terminie 7 dni od nałożenia odbywa się sprawa w sądzie i wówczas sąd rozstrzyga. Więc gdzie tutaj jest popieranie tej ustawy przez niego?

Ja wiem, że jest teraz moda na to, żeby obrażać policjantów, śmiać się z nich etc ale bez przesady, to że gość zarabia pieniądze na youtube to coś złego? Przecież on nie ma z tego milionów, ludzie. Komu to przeszkadza? Pewnie popełnił kilka błędów w swoim życiu ale no kto tych błędów nie popełnia, człowiek uczy się całe życie i nikt nie jest nieomylny. Nikt Was nie zmusza do tego, żeby się z nim zgadzać. Gość sobie normalnie żyje, pracuje i jak mniemam stara sie wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafi i z tego co mówi na swoim filmach to jest raczej jednym z "tych policjantów" których zdecydowanie wolelibyście spotkać na swojej drodze zamiast tych służbistów z betonu a Wy mu niszczycie życie, obrażacie, nawet widziałem, jak już mu ktoś tutaj na rodzinę wjeżdzał. Serio to jest mega przykre.

Pamiętajcie, że jeżeli lubicie kogoś oglądać na YT bo tworzy ciekawy content to nie jest równoznaczne z tym, że ten ktoś będzie miał dokładnie takie same poglądy jak Wy i będzie żył w ramach Waszych zasad. Ludzie są różni i mają różne zdania i różne poglądy.
  • 19
@Sloneczko: Przypomnę, że w USA istnieje też prawo, które pozwala oskarżyć każdego o terroryzm i przetrzymywać bezterminowo bez procesu karnego i możliwości jakiegokolwiek odwołania. Pamiętasz obozy, gdzie trzymano "talibów", były też takie w Polsce.

A teraz spójrz na naszych "policjantów", którzy wyrabiają normy nakładania mandatów narzucone z góry. Nadgorliwość w ich przypadku jest wręcz przysłowiowa.

I niech mi ktoś powie, że mając bazę osób, które już kiedyś dostały mandat nie nadużyją
@xandra: @sierzant_bagieta na swoim filmie mówi o tym, że to w kwestii policjanta który wystawia mandat leży zabezpieczenie odpowiedniego materiału dowodowego, w postaci np filmu, zdjęcia etc. Bo to potem właśnie ten policjant będzie musiał przed sądem udowodnić Twoją winę, więc o jakim mandacie zdalnym my mówimy?

On nie popiera tej ustawy przecież, on porównuje ją do tej w USA i nawet mówi o tym, że w obecnej formie ta ustawa
@Sloneczko: Korupcja wśród policji jest tak duża, a szczególnie w drogówce, że nie wiem o czym my tu rozmawiamy. A tu jeszcze info z dziś: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-25/korupcja-w-jednej-z-najwiekszych-komend-w-kraju/?ref=aside_najnowsze

Wierzysz w nagrania z kamer, które nagle przestają działać i lewe zdjęcia? Filmów o tym, jak np drogówka wmawia ludziom nieistniejące wykroczenia były tak często na głównej, że trudno zliczyć. No proszę cię, odrobina rozsądku, ta ustawa jest tak zła, że szkoda strzępić klawiatury.

https://www.wykop.pl/link/5256347/policja-wmawia-znak-zakazu-ktorego-nie-bylo/
@xandra: tak chce, to prawo o którym mówi wspomniany Sierżant Bagieta mówi właśnie o tym, ze jak znikneło nagranie lub go nie ma - to sąd orzeka na Twoją korzyść bo nie ma dowodów na Twoją winę. Tak ciężko to zrozumieć?

Po drugie, rozmawiamy tutaj o Sierżancie Bagiecie a nie o wszystkich policjantach, wrzucasz go do tego samego wora co wszystkich innych żeby go zdyskredytować. Ja nie twierdzę, że działania policji
@Sloneczko: Jest jeszcze słowo policjanta, albo dwóch przeciw twojemu, gdy nawet nie masz możliwości na czas zdobyć dowodów, bo jak pisałam - nadużycia będą nagminne - podobnie jak ma to miejsce teraz. Oni dostaną tylko lepszą broń do ręki - a to nic innego, jak aparat opresyjny przeciw obywatelom

Mówimy o tym samym @Sierzant_Bagieta https://www.wykop.pl/link/5917381/sierzant-bagieta-usunal-zdjecie-niebieskiej-karty-z-instagrama/ ? xDDD

Kiedyś go oglądałam, ale już dawno to co mówi przestało mi się podobać, a
@xandra: Kilka sytuacji oczywiście nieprawdziwych jeśli chodzi o popełnione wykroczenie, kilka bzdur wyssanych z dupy, w tym materiał z interii to jest po prostu kpina. Błędy były i będą ludzie są omylni, potrafią być różni - mogą też być #!$%@?ętymi na głowę wynikowcami i szukać na siłę wykroczeń. Tylko akurat tutaj nic to nie zmieni, bo jak trafisz na dwie kurtyzany próbujące wmówić wykroczenie to i dzisiaj jak odmówisz przyjęcia mandatu
@niebiesko-niebieski:

Kilka sytuacji oczywiście nieprawdziwych jeśli chodzi o popełnione wykroczenie, kilka bzdur wyssanych z dupy, w tym materiał z interii to jest po prostu kpina. Błędy były i będą ludzie są omylni, potrafią być różni


Ja za moje błedy mam płacić mandat bez mozliwości odwołania, a Ty za swoje błędy dostaniesz notkę od komendanta. Albo i nie bo nie będzie sie chciało pisać i papieru marnować, standardy w Polskiej policji utknęły
Ja za moje błedy mam płacić mandat bez mozliwości odwołania


@girabaldi: Dzisiaj, niestety, też zostaniesz przez sąd ukarany jeśli dwóch policjantów powie, że było tak a nie inaczej. Nie widzę za bardzo co by się zmieniło w sytuacji kiedy od nałożonego mandatu się zaskarżysz do sądu, a nie odmówisz jego przyjęcia - postępowanie przed sądem będzie takie same.

Przecież już wiele lat temu okazało się, że policja ma mandatowe targety i
@niebiesko-niebieski: zmieni to dokładnie to o czym mówił Bagieta, nawet jeśli jest dwóch policjantów i zmówili się oni to mając jakikolwiek dowód jesteś w stanie udowodnić swoją niewinność. Jeśli nie to zapłacisz. ALE wina musi zostać udowodniona żebyś zapłacił. W przypadku wprowadzenia braku możliwości odwołania, Twoje pieniadze już będą gdzieś tam marnotrawione przez aparat państwowy a Ty dopiero będziesz się mógł ubiegać o ich zwrot. Ot taka mało subtelna różnica ukarania
Twoje pieniadze już będą gdzieś tam marnotrawione przez aparat państwowy a Ty dopiero będziesz się mógł ubiegać o ich zwrot.


@girabaldi: Nieprawda, bo jeśli się odwołasz od mandatu i NIE ZAPŁACISZ to sąd rozstrzygnie, czy masz zapłacić. Taka różnica.

Skoro pół miliarda złotych to takie drobne to po co to wszystko ¯_(ツ)_/¯ Po co targety, po co naganianie na wystawianie mandatów.


@girabaldi: Tak, pół miliarda zł w skali budżetu to
@niebiesko-niebieski:

I fajnie, że nie napisałeś jakiegoś rewolucyjnego pomysłu na zapełnienie wakatów w Policji, zwłaszcza na zachodzie i środkowym zachodzie Polski, gdzie wakaty na województwo to już średnio ponad 10%.

a co ja Ci będę wymyślał sposoby i się trudził na jakieś przemyślenia w dziedzinie o której nie mam pojecia i na którą nie mam wpływu. Ani mi za to nie płacą ani nie mam narzędzi do analizy takiego stanu rzeczy
@niebiesko-niebieski: Ojej nie zesraj się milicjancie, i lec sypać ludziom swoją ograniczona wiedzę odnośnie prawa a dokładnie „na podstawie artykułu 15 ustawie o policji” bo tutaj wasza wiedza ogólna oraz o prawie się kończy, a średnio ogarnięci ludzi was robią z gadki jak chcą, pozdro milicjant pozdrów Kaczyńskiego od wykopu