Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, posiadam radeon rx 5700 xt , ryzena 5 3600 , 16 gb ramu . Czytam fora i użytkownicy na takim sprzęcie na średnich detalach w warzone wyciągają po 140 fps, u mnie na niskich nie licząc antyaliasingu wyciągam w granicy 100 klatek. Zacząłem testować i dziwi mnie np czemu gpu nie jest maksymalnie wykorzystywany?
#kartagraficzna #pcmasterrace #komputery #radeon #warzone
Pobierz Tommy_Shelby - Mam pytanie, posiadam radeon rx 5700 xt , ryzena 5 3600 , 16 gb ramu ....
źródło: comment_1612783779hm3S4iagbGPKj9nVO6Gx7T.jpg
  • 50
@Tommy_Shelby: ostatnio gry rzadko wykorzystują (poprawnie) 100% zasobów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Również obniżanie ustawień często nie idzie w parze z wyższymi fpsami. Gdy obniżysz grafikę, większe obciążenie idzie na CPU niż GPU i masz gorsze fpsy. Jak wygląda obciążenie CPU?
@Tommy_Shelby: Sprawdź, bo może masz skalowanie rozdzielczości ustawione na 200% (ja się zastanawiałem czemu mam tylko 120-130 FPS w Overwatch, a grałem na 1440p z renderowaniem 200%).

Poprzednio na 3700x i 5700XT miałem w Warzone między 90-150 FPS w 1440p przed przesiadką na 3080 (jeszcze we wrześniu).
@Tommy_Shelby: Zobacz jeszcze w pliku C:\Users\twojuser\Documents\Call of Duty Modern Warfare\players\adv_options.ini ustawienie RendererWorkerCount i ustaw je na liczbę rdzeni CPU (6). W innych grach też masz ten problem czy tylko w Codzie?

A i jeszcze graj na fullscreen, czasem to daje boost do FPS też.
@LegoBatmanRules: // generated by Infinity Ward
version = 1
VideoMemoryScale = 0.75
RendererWorkerCount = 4
ConfigCloudStorageEnabled = 1

Jeśli chodzi o inne gry szczerze nie testowałem i nie mam porównania, Renderer spróbuje zmienić i dam znać

Edit: jeśli jest jakaś zmiana to niewielka na plus , może max 10 ,ale równie może to być przypadek