Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #geopolityka #nowakonfederacja #chiny

Nie wiem czemu ma służyć to oburzonko Radziejowskiego. On widzi opinię publiczną, w której wszyscy rozmawiają o chińskim 6G, wojnie na Pacyfiku, czy budowaniu sztucznych wysp na Morzu południowo-chińskim? Jest takie społeczeństwo gdzieś na świecie?

Na moje nie. Chińczycy, których poznałem, w zasadzie guzik wiedzą o polityce. Owszem, znają propagandowe frazesy w stylu "zachód musi się przesunąć", "demokracja liberalna ma wady", "czas na powrót Chin do roli należnej roli mocarstwa", etc., ale u przeciętnego Chińczyka nie ma jakieś głębszej refleksji nad tym co się dzieje na świecie, czy też co robi ich rząd.

No to tacy sami ludzie jak my. Nie występuje u nich jakaś nadreprezentacja osób, których grzeją tematy gospodarczo-polityczne. Lubią blockbustery, pop-kulturę, tematy ideolo (szczególnie genderowe).

Radziejowski sobie wyobraża, że jakby Majmurek tego tekstu nie napisał a na przykład poświęcił ten czas na studiowanie zaawansowanych technologii telekomunikacji, to Polska zrobiłaby kroczek w kierunku podmiotowości na arenie międzynarodowej? Doceniam środowisko NK za jej wkład w debatę, ale no, zachowują się jakby wszystkie rozumy pozjadali i mieli focha do społeczeństwa, że nie są najważniejszym środowiskiem opiniotwórczym w Polsce xd
Pobierz LebronAntetokounmpo - #neuropa #4konserwy #geopolityka #nowakonfederacja #chiny 

Nie...
źródło: comment_16136484078VyC33efl8KSNvorHMqzob.jpg
  • 2
@LebronAntetokounmpo: IMHO można byłoby napisać dużo sensowniejszy wpis dlaczego to (zarówno samo obsadzanie w ten sposób, popieranie, a do pewnego stopnia nawet dyskusja) jest złe. Mieszanie ludziom w głowach, czy sztuczne wywoływanie kontrowersji i sporów o bzdurne sprawy rozwojowi cywilizacji nie służy, ale faktycznie zarzut, że Krytyka Polityczna zajmuje się tym, a nie 6G jest akurat nietrafiony.